Badanie znamion - jak to działa?

Zbadaj swoje znamiona 1

Obserwuj swoje znamiona

Jeśli zauważysz, że Twoje znamię niepokojąco rośnie, zmienia swój kształt, kolor, bądź pojawiło się nowe, inne od pozostałych - nie zwlekaj!

Raz w miesiącu dokładnie obejrzyj swoją skórę. Zwróć uwagę na wszystkie znamiona, pieprzyki i narośla. Sprawdź, czy nie zmieniają się lub czy nie pojawiły się nowe. Pamiętaj o sprawdzeniu miejsc, na które na co dzień nie zwracasz uwagi. Obejrzyj dokładnie plecy, sprawdź skórę głowy, stopy i miejsca pod bielizną. W razie potrzeby użyj lusterka lub poproś osobę bliską o pomoc.

Skontaktuj się z nami 2

Skontaktuj się z nami

Niezwłocznie wejdź na naszą stronę internetową i pozwól nam zbadać Twoje znamiona.

Zadzwoń na podany numer telefonu, umów się online, bądź skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego w zakładce kontakt. Szczegółowo odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz pomożemy ustalić najdogodniejszy termin badania. Nie musisz stać w kolejkach i miesiącami czekać na wizytę lekarską, z naszą pomocą możesz w łatwy i szybki sposób poddać się badaniu.

Zaproś nas do domu 3

Odwiedź nasz ośrodek stacjonarny

Umów się na wizytę w jednym z naszych ośrodków stacjonarnych. Za pomocą profesjonalnego wideodermatoskopu obejrzymy wszystkie niepokojące Cię zmiany skórne.

Jeśli już zdecydowałeś się na rozpoczęcie walki z czerniakiem, pomyśl o najbliższych! Zaproś do badania rodzinę, znajomych, sąsiadów - każdy z nas powinien raz do roku poddać się badaniu dermatoskopowemu.

Dokumentacja fotograficzna 4

Mapowanie podejrzanych znamion

Przeprowadzimy z Tobą wywiad, dokonamy oględzin Twojego ciała oraz sfotografujemy podejrzane znamiona.

Wizyta opiera się na obejrzeniu wszystkich Twoich znamion oraz sporządzeniu dokumentacji fotograficznej zmian skórnych budzących niepokój onkologiczny. Zmapowane znamiona przechowywane jest w specjalnym systemie komputerowym, który umożliwia wykonywanie porównawczych badań kontrolnych.

Ocena lekarska 5

Ocena lekarska

Lekarz dokona skrupulatnej oceny zmian skórnych.

Dzięki archiwizacji znamion, lekarz po zakończonej wizycie może powrócić do badania, co daje mu możliwość niebywale precyzyjnej analizy. Dodatkowo opcja konsultacji z innymi specjalistami z naszego zespołu, znacząco zwiększa jakość wykonywanych badań i korzystnie wpływa na efektywność ostatecznej oceny.

Powiadomienie o wyniku 6

Dalsze zalecenia

Po badaniu otrzymasz od lekarza zalecenia odnośmnie dalszczego postępowania

Zostaniesz poinformowany o tym, czy jakieś znamiona zostały zakwalifikowane do resekcji chirurgicznej oraz które należy wcześniej skontrolować. Lekarz doradzi również, które zmiany możesz usunąć np. laserowo. Pamiętaj: nie bagatelizuj zaleceń i zawsze się do nich stosuj. Wcześnie wykryta i usunięta zmiana nowotworowa, to szansa na całkowite wyleczenie.

konsultacja onkologiczna 7

Konsultacja onkologiczna

Doświadczony onkolog poprowadzi Cię przez cały proces diagnostyki i leczenia.

Dzięki współpracy z doświadczonymi onkologami, którzy na co dzień zajmują się leczeniem czerniaka i innych nowotworów skóry, zapewniamy pacjentowi profesjonalną pomoc w całym procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Jeśli w Twoim wyniku badania histopatologicznego zdiagnozowany zostanie nowotwór, niezwłocznie udaj się na konsultację z naszym onkologiem, który wskaże Ci dalszą drogę diagnostyki i zaplanuje ewentualne leczenie.

Pozwól, że opowiem Ci więcej

Pozwól, że opowiem Ci więcej.

Dowiedz się więcej na temat dermatoskopii.

Teraz kiedy już wiesz jak możemy Ci pomóc chronić się przed czerniakiem, sprawdź na czym dokładnie polega badanie dermatoskopowe zmian skórnych.
Czym jest badanie