Dermatoskopia

Badanie dermatoskopowe

Dermatoskopia (dermoskopia, mikroskopia epiluminescencyjna) jest jak do tej pory najlepszą formą badania i monitorowania znamion skórnych.

To najdokładnejsza metoda umożliwiająca wczesną diagnostykę czerniaka poprzez obserwację znamion i archiwizację danych pacjenta. Badanie polega na mikroskopowym oglądaniu powierzchni skóry, co umożliwia obserwację i ocenę struktur barwnikowych. Przy pomocy specjalnej kamery, którą przykłada się do znamienia, zostaje ono kilkudziesięciokrotnie powiększone. Wykonane zdjęcia niepokojących zmian skórnych są archiwizowane, a wykonywane badanie w odpowiednich odstępach czasowych umożliwia porównanie i śledzenie dynamiki zmian zachodzących w strukturze znamienia.

Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych.

Wideodermatoskop cyfrowy

Kamera medicam 800-1000 HD oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD, która jest widoczna zarówno w podglądzie na żywo jak i w wykonanych zdjęciach.

Stosowane przez nas wideodermatoskopy cyfrowy jako jedyne na rynku dają możliwość pracy w trybie maksymalnej rozdzielczości zarówno przy podglądzie na żywo jak i podczas robienia zdjęć. Precyzyjny obiektyw zapewnia znakomity, krystalicznie czysty obraz przy różnych powiększeniach - w świetle spolaryzowanym lub z użyciem imersji. Kamera dermatoskopu używa tylko zoomu optycznego, dzięki czemu nie obserwujemy utraty jakości w zależności od powiększenia.

Dzięki archiwizacji można porównywać zdjęcia i śledzić postępy leczenia oraz zmiany zachodzące w obrębie znamion.

e-dermatoskopia

e-Dermoskopia to nowoczesne podejście do profilaktyki medycznej, polegające na pozyskiwaniu wiedzy lekarskiej i diagnozowaniu pacjenta 'na odległość'.

Obecnie w wielu krajach rozwijane są projekty e-dermatoskopii angażujące lekarzy pierwszego kontaktu, dermatologów, onkologów, a także szeroką grupę inżynierów, czy programistów niezbędnych do wdrożenia tej innowacyjnnej koncepcji powszechnej profilaktyki. Zyskujące coraz większą popularność projekty telemedyczne, to nie tylko oszczędność kosztów, ale także czasu poświęcanego na wykonanie badania, przy jednoczesnym podniesieniu jego jakości. Wykorzystując możliwość internetowych konsultacji oraz wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy lekarzami za pośrednictwem Internetu, zwiększamy szansę pacjentów na szybką i rzetelną diagnostykę, niezależnie od miejsca zamieszkania i dostępu do opieki specjalistycznej.

Dzięki archiwizacji znamion mamy możliwość wykonywania zdalnej konsultacji z całym zespołem lekarzy, co niebywale podnosi jakość badania i czyni nasze Centrum Badania Znamion wyjątkowym.

Już wiesz czym jest dermatoskopia.

Sprawdź ile kosztuje badanie.

Po zapoznaniu się ze szczegółami badania dermatoskopowego, sprawdź ile kosztuje wykonanie dokładnej analizy Twoich znamion.
Ile to kosztuje?