Badanie Znamion - Wideodermatoskopia w Centrum Badania Znamion w Łodzi

W naszym Łódzkim ośrodku Ogólnopolskiego Centrum Badania Znamion wykonujemy badanie wideodermatoskopowe całego ciała. Wierzymy, że dzięki naszemu programowi profilaktyki zmniejszymy zachorowalność i umieralność z powodu nowotworów w Łodzi. W naszym Centrum skupiamy się wyłącznie na diagnostyce zmian skórnych i profilaktyce oraz leczeniu nowotworów skóry w tym czerniaka. To wyróżnia nas spośród innych miejsc na mapie Łodzi oferujących podobne usługi.

Jak wygląda badanie znamion w Łodzi?

W naszych wszystkich ośrodkach staramy się utrzymywać dokładnie taki sam proces badania, a dzięki współpracy z wieloma specjalistami mamy możliwość ciągłego doskonalenia naszych praktyk, dzięki czemu nasi Pacjenci mogą liczyć na najlepszą możliwą obsługę i precyzyjną diagnozę.

Centrum Badania Znamion Łódź

W trakcie wizyty badamy wszystkie znamiona, ponieważ istotne jest, żeby nie pominąć żadnej części ciała. Mapujemy znamiona wymagające monitorowania ewentualnych zmian zachodzących w obrębie znamienia. Często zdarza się, że znajdujemy niepokojące zmiany w miejsach, których sam Pacjent nie mógł łatwo zobaczyć (na przykład na plecach) oraz tak nieoczywistych jak podeszwy stóp, przestrzenie między palcami, czy we włosach.

Jak łatwo można się domyślić, czas badania całego ciała zależy bezpośrednio od liczby zmian na skórze, jednak cena badania w naszym Centrum Badania Znamion w Łodzi nie jest zależna od liczby znamion.

Czas trwania badania znamion

Czas badania całego ciała zależy bezpośrednio od liczby znamion na ciele pacjenta, jednak dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że zajmuje nam średnio ok. 30 minut w przypadku badania pełnego - to znaczy pierwszorazowego, lub po upływie ponad pół roku od poprzedniego badania w naszym Centrum Diagnostyki Znamion. W przypadku obecności bardzo licznych znamion dla naszych pacjentów rezerwujemy wiecej czasu. Wczesne badania kontrolne (do 6 miesięcy od pełnego badania znamion), badania dzieci trwają krócej, średnio 15-20 minut, co uwzględniamy również w naszym cenniku obniżając cenę takiego badania.

Cennik Łódź

Badanie znamion - wideodermatoskopia
całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
300 zł
dziecko do 12 r.ż.
200 zł
wczesne, kontrolne badanie wideodermatoskopowe
200 zł
Chirurgia od 18 r.ż.
konsultacja chirurgiczna
170 zł
usunięcie 1 znamienia (do 1,5 cm w standardowej lokalizacji - tułów/kończyny) - w cenie kontrola, zdjęcie szwów
400 zł
usunięcie 1 znamienia (powyżej 1,5 cm lub w szczególnej lokalizacji np. twarz) - w cenie kontrola, zdjęcie szwów
500 zł
badanie histopatologiczne jednej zmiany
80 zł
usunięcie dodatkowego znamienia w trakcie jednej wizyty (do 1,5 cm w standardowej lokalizacji - tułów/kończyny)
250 zł
usunięcie dodatkowego znamienia w trakcie jednej wizyty (powyżej 1,5 cm lub w szczególnej lokalizacji np. twarz)
350 zł
chirurgia aparatu paznokciowego
500 zł
Dermatologia
konsultacja dermatologiczna
190 zł
krioterapia (konsultacja + zabieg)
1 zmiana
250 zł
2-5 zmian
350 zł
6-10 zmian
400 zł
biopsja zmiany skórnej z badaniem histopatologicznym
350 zł
badanie mikrobiologiczne wymazu
70 zł
Centrum Badania Znamion Łódź

Wideodermatoskop cyfrowy

Badanie znamion, pieprzyków wykonujemy z pomocą wideodermatoskopu cyfrowego, co umożliwia nam oglądanie zmian skórnych w powiększeniu oraz archiwizację zdjęć - tworzenie mapy ciała. Każde badanie poszerzone jest o wywiad dotyczący zmian skórnych. Dzięki zaawansowanej technologii nasi lekarze mogą dokonać precyzyjnej oceny znamion zarówno w trakcie wizyty jak również po jej zakończeniu konsultując się z innymi dermatologami, onkologami z naszego Centrum Badania Znamion. Dzięki rozwiązaniom telemedycznym możliwe są konsultacje z najlepszymi specjalistami w całej Polsce.

[Zobacz] Jak zapobiegać nowotworom skóry

W naszym Centrum Badania Znamion w Łodzi badanie wideodermatoskopowe przeprowadzane jest w odpowiednio przygotowanym gabinecie za pomocą nowoczesnego wideodermatoskopu FotoFinder. Wideodermatoskop komputerowy wyposażony jest w kamerę, która oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD, która jest widoczna zarówno w podglądzie na żywo jak i w wykonanych zdjęciach.

Jeśli okaże się, że znamię musi zostać usunięte, kierujemy naszych pacjentów do zaufanych chirurgów specjalizujących się w usuwaniu znamion. Nasi chirurdzy współpracują z lekarzami kierującymi na usunięcie co pozwala indywidualnie podejść do każdego pacjenta, a usunięcie znamienia jest zgodne z wytycznymi i zaleceniami lekarza kierującego.

Badałem się w innym miejscu, czy mogę rozpocząć profilaktykę tutaj?

Zdecydowanie tak. Wiemy od wielu pacjentów przenoszących się do naszego Centrum Diagnostyki Znamion, że terminy badań znamion w innych ośrokach w Łodzi są wielomiesięczne, a nowi pacjenci nie są przyjmowani.

Kto należy do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania?

Jeśli posiadasz jasną karnację, piegi lub liczne znamiona na skórze, posiadasz znamiona których średnica przekracza 5 mm, bądź doznałeś poparzeń słonecznych, w Twojej rodzinie występowały nowotwory skóry, znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju nowotworu skóry. Osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka, powinny poddać się badaniu dwa razy w roku oraz każdorazowo w przypadku zmiany budzącej niepokój. Wskazaniem do dermatoskopii są również naczyniaki, zmiany cylindromiczne, rogowacenie łojotokowe naskórka, zmiany w postaci brodawek i świerzb, zmiany o charakterze dermatofibroma (histiocytoma).

Centrum Badania Znamion Łódź

Kto powinien zgłosić się na badanie znamion?

Badanie znamion jest badaniem profilaktycznym i każdy powinien się jemu poddać raz w roku. Badanie dermatoskopowe przeprowadza się również w każdym przypadku podejrzenia czerniaka skóry. Ponadto po rozpozaniu czerniaka, najbliższa rodzina chorego powinna regularnie kontrolować swoje znamiona.

Na badanie należy zgłosić się zawsze, gdy ze znamieniem dzieje się coś niepokojącego. Powiększenie lub zmniejszenie znamienia (pieprzyka, przebarwienia), nagłe powstanie jednego lub wielu znamion albo zmiana koloru znamienia, czy też krwawienie z niego jest bezwzględnym wskazaniem do niezwłocznego wykonania dermatoskopii. Jeśli znamię zaczyna swędzieć, łuszczyć się, krwawić, ma niejednolite brzegi, niejednolity kolor i dynamicznie zmienia się w czasie, należy jak najszybciej umówić się na badanie dermatoskopowe.

Czy wszystkie znamiona powinno się badać?

Tak, ważne jest, żeby nie pominąć żadnej części ciała w trakcie badania znamion. Stąd też nazwa badanie znamion całego ciała lub badanie znamion z mapowaniem ciała. Często zdarza się, że znajdujemy niepokojące zmiany w miejsach, których sam Pacjent nie mógł łatwo zobaczyć.

[Zobacz] Kto bada znamiona w Łodzi

Jeśli dotychczas wykonywałeś badania dermatoskopowe w innym miejscu możesz poprosić o wydanie swojej dokumentacji medycznej w tym dokumentacji fotograficznej kontrolowanych znamion. Na tej podstawie możesz dalej kontynuować regularną kontrolę swoich zmian skórnych w naszym Centrum Badania Znamion.

Centrum Badania Znamion Łódź

Czy badanie wideodermatoskopem wykonuje się jeden raz, czy należy je powtarzać?

Badanie jest nieinwazyjne i nie obciąża organizmu, może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży. Przy ponownym wykonaniu badania znamion można porównać zapamiętany wcześniej przez wideodermatoskop obraz znamienia z aktualnym obrazem i podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego usunięcia zmiany. Badanie należy powtarzać co rok, natomiast w przypadku pacjentów z grupy ryzyka lub osób posiadających znamiona podejrzane zalecamy wcześniejszy termin następnego badania dermatoskopowego.

Rejestracja na badanie dermatoskopowe w Łodzi

+48 781 445 685
zbadamy@twojeznamiona.pl

Godziny pracy rejestracji telefonicznej:
Pon., Wt., Czw., Pt.
10:00-18:00
Śr.
12:00-20:00

Gdzie znajdziesz nas w Łodzi

Klinika Pawlikowski
Radwańska 26
90-541 Łódź

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych i najbardziej złośliwym nowotworem skóry.

Twoje Znamiona - Opinie pacjentów

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać

Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki. Jeśli nadal coś jest dla Ciebie niejasne, nasz konsultant odpowie na Twoje pytania.
Umów się