Centrum Dermatoskopowego Badania Znamion w Ustce

Wszystkie swoje działania skupiamy na kompleksowej diagnostyce znamion aby wyeliminować nowotwory skóry z życia milionów ludzi.
Upewnij się, że czerniak nie ukrywa się w jednym z niepozornych pieprzyków na Twojej skórze.
Wszystkie swoje działania skupiamy na kompleksowej diagnostyce znamion aby wyeliminować nowotwory skóry z życia milionów ludzi. Upewnij się, że czerniak nie ukrywa się w jednym z niepozornych pieprzyków na Twojej skórze.
Centrum Dermatoskopowego Badania Znamion w Ustce
Dlaczego my?

Badanie znamion w Centrum Twoje Znamiona

Badamy wszystkie znamiona na ciele
Zapisujemy zmiany do obserwacji
Wydajemy wynik lekarski
Przypominamy o zalecanej kontroli
Krótkie terminy oczekiwania na wizytę
Badamy dzieci
Jak rozpoznać czerniaka?

Czerniak nie zawsze jest czarny

Pamiętaj czerniak nie zawsze jest czarny, nie zawsze szybko rośnie, a zmian możesz nie zauważyć gołym okiem.
Chcesz cieszyć się długim, zdrowym życiem, lecz martwią Cię znamiona na Twoim ciele?
Obawiasz się, że plamka na Twojej skórze to czerniak?
W natłoku codziennych spraw nie znalazłeś jeszcze czasu, aby to sprawdzić?
Czerniak złośliwy

Cennik naszych usług

Rozwiń kategorię, aby umówić się online

Badanie znamion - dermatoskopia

ZwińZwiń
Dermatoskopia całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
250
Dermatoskopia dziecka do 12 roku życia
200
Badanie kontrolne wytypowanych przez lekarza znamion do obserwacji
200

Konsultacje Onkologiczne - czerniak

RozwińRozwiń
e-wizyta - wideokonferencja
200
Covid - informacje

W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy specjalne procedury, które będą obowiązywać przed i podczas wizyty w Centrum Badania Znamion.

Umów się na wizytę w Ustce

W celu umówienia terminu wizyty lekarskiej umów się online, zadzwoń lub napisz. Możesz wysłać e-mail bądź skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Medify.me Sp. z o. o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj

Zarejestruj sie online

Szybko i łatwo! 24 h/dobę

Rejestracja telefoniczna:

poniedziałek - piątek: 10:00⁃20:00

Zadzwoń+48 781 445 685
Napisz do naszbadamy@twojeznamiona.pl
Jak do nas trafić?

Lokalizacja

Adres

Centrum Medicus

ul. Bulwar Portowy 9

76-270 Ustka

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:00,

czwartek: 9:00 - 14:00

Dojazd

Pętla autobusowej PPKS Słupsk

Oni nam zaufali

Opinie pacjentów

Sposób przeprowadzenia badania sprostał moim oczekiwaniom. Bardzo dokładnie, szczegółowo i kompleksowo wykonane badanie wszystkich znamion.
Znamię z jakim przyszłam najzwyczajniej mi się nie podobało. Cieszę się, że sprawdziłam i upewniłam się, że nie muszę się niepokoić. Polecam to miejsce. Miło i profesjonalnie.
Ładnie urządzone miejsce, dobrzy specjaliści. Szczerze polecam to miejsce wszystkim, których niepokoją jakieś znamiona. Nowoczesny gabinet, miła obsługa.
Na czym to polega?

Przebieg badania dermatoskopowego w Ustce

W trakcie wizyty lekarz dokonuje oględzin całego ciała, oglądając dermatoskopem ręcznym wszystkie znamiona na Twojej skórze. Pieprzyki, które wymagają obserwacji lub usunięcia są zapisywane - jest to tzw. mapowanie znamion.
Po wykonaniu badania dermatoskopowego lekarz omawia z Tobą dalsze zalecenia diagnostyczne. Jeśli otrzymałeś zalecenie usunięcia zmiany skórnej zostaniesz skierowany do chirurga celem wykonania zabiegu. Pamiętaj o odbiorze wyniku badania histopatologicznego niepokojącej zmiany!
Ważne infromacje

Co warto wiedzieć o dermatoskopowym badaniu znamion

Badanie wszystkich znamion - 30-40 min. Badanie kontrolne znamion wyznaczonych przez lekarza - 15-20 min.

Ile trwa badanie?

Badanie wszystkich znamion - 30-40 min. Badanie kontrolne znamion wyznaczonych przez lekarza - 15-20 min.
Przed badaniem należy wykonać demakijażu oraz skrócić owłosienia w miejscach, w których znajdują się znamiona, celem poprawy jakości obrazu dermatoskopowego.

Jak się przygotować do badania?

Przed badaniem należy wykonać demakijażu oraz skrócić owłosienia w miejscach, w których znajdują się znamiona, celem poprawy jakości obrazu dermatoskopowego.
Pacjent badany jest za pomocą dermatoskopu ręcznego Heine Delta 30

Jakim urządzeniem badamy?

Pacjent badany jest za pomocą dermatoskopu ręcznego Heine Delta 30
Na czym to polega?

Dermatoskopia

Dermatoskopia pozwala na szczegółową ocenę struktury znamion, a wprowadzenie tej metody badania do rutynowej oceny zmian skórnych poprawia wykrywalność czerniaka o około 30% Dermatoskopowe badanie znamion polega na oglądaniu wszystkich znamion na skórze, w dużym powiększeniu, przy zastosowaniu urządzenia zwanego dermatoskopem.
Klasyczny dermatoskop, który stosują często dermatolodzy w trakcie badania znamion wygląda jak lupka - szkło powiększające z wbudowanych źródłem światła. Takie dermatoskopy powiększają obraz ok. 10-20 krotnie umożliwiając profilaktyczne badanie niepokojących znamion. W trakcie dermatoskopii wszystkich pieprzyków na skórze lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjenta i ogląda obraz powiększonej zmiany. Na podstawie uzyskanego obrazu oraz swojego doświadczenia dermatolog ocenia, które zmiany mogą okazać się niebezpieczne i kieruje pacjenta na ich usunięcie chirurgiczne.
Grupy ryzka

Jakie są wskazania do badania znamion?

Jasna karnacja
Liczne piegi i pieprzyki na skórze
Opalanie się i oparzenia słoneczne
Srednica znamion
> 6 mm
Znamiona wrodzone
Okres ciąży i połogu
Czerniak lub raki skóry w rodzinie
Zaburzenia odporności
Question
Osoby szczególnie narażone na wystąpienie raka skóry powinny poddawać się dermatoskopowemu badaniu znamion z większą częstotliwością niż standardowe badania przeprowadzane raz do roku.
Kiedy wyciąć pieprzyk?

Usuwanie Znamion

Zawsze przed podjęciem decyzji o tym czy znamię powinno zostać usunięte chirurgicznie czy też może być bezpiecznie usunięte laserowo należy wykonać badanie dermatoskopowe.
Na podstawie wykonanego badanie znamion lekarz kwalifikuje pacjenta do odpowiedniej metody. Chirurgicznie należy usunąc każde atypowe znamię na skórze. Metodą nieinwazyjną można usunąć jedynie zmiany łagodne. Należy jednak pamiętać, że przy usuwaniu znamion metodą laserową, krioterapii lub elektrokoagulacji nie ma możliwości wykonania badania histopatologicznego, a jedynie na jego podstawie można postawić ostateczną diagnozę.
FAQ

Najczęstsze pytania pacjentów

Jakie są przeciwwskazania do wykonania badania?

Dermatoskopia jest całkowicie nieinwazyjną metodą diagnostyki, nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonania. Badaniu mogą poddać się kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby obciążone poważnymi chorobami przewlekłymi czy też dzieci. Dermatoskopia polega na wykonywaniu zdjęć znamion w powiększeniu stąd może zostać wykonana u każdego.

Czy czerniak boli?

Dolegliwości bólowe nie są charakterystycznym objawem dla czerniaka, natomiast ich obecność bądź brak nie przesądza w żadnym wypadku diagnozy. Czerniak może rozwijać się po cichu, bez bólu i zupełnie niezauważalnie i z roku na rok zajmować coraz większą powierzchnię Twojej skóry. Najczęstszy czerniak szerzący się powierzchownie (SSMM - superficial spreading melanoma malignum), może wzrastać niezauważalnie nawet kilka lat!
Zasada ABCDE

Jakie są objawy czerniaka?

Większość czerniaków w Polsce rozpoznawanych jest za późno. Powiększenie lub zmniejszenie pieprzyka, przebarwienia na skórze, nagłe powstanie jednego lub wielu znamion, zmiana koloru znamienia, swędzenie, łuszczenie się czy krwawienie może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z czerniakiem.
https://www.youtube.com/embed/H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
A
Niesymetryczne
B
Nierówne brzegi
C
Niejednolity kolor
D
Większe niż 6 mm
E
Zmienia się w czasie
A - Asymmetry

Asymetria znamienia

Podziel znamię na dwie połówki i oceń względem dwóch prostopadłych linii czy te dwie części do siebie pasują? Czy znamię jest symetryczne pod względem koloru i struktury?
Większość typowych znamion ma symetryczną budowę. Asymetrią mogą charakteryzować się znamiona dysplastyczne lub czerniaki we wczesnej fazie rozwoju. Każde niesymetryczny pieprzyk powinien zostać zweryfikowany w badaniu dermatoskopowym.
https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
Diagnostyka czerniaka

Konsultacje onkologiczne - leczenie czerniaka

Po rozpoznaniu czerniaka pacjent wymaga dalszej diagnostyki w postaci m.in. docięcia brzegów zmiany z odpowiednim marginesem oraz wykonania biopsji węzłów chłonnych wartowniczych. Na tym etapie niezbędna jest też konsultacja onkologiczna.
W trakcie konsultacji z onkologiem pacjent otrzymuje zalecenia postępowania w sytuacji usunięcia zmiany nowotworowej, które dotyczą m.in wykonania niezbędnych badań kontrolnych, możliwości leczenia uzupełniającego, a także leczenia zaawansowanego czerniaka.

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki.
ZadzwońZadzwoń teraz
+48 781 445 685
twojeznamiona.pl © 2015-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.