Badanie Znamion - Wideodermatoskopia w Centrum Badania Znamion we Wrocławiu

W naszym Wrocławskim ośrodku Ogólnopolskiego Centrum Badania Znamion wykonujemy badanie wideodermatoskopowe całego ciała. Wśród naszych usług znajdują się również usuwanie znamion metodą chirurgiczną wraz z badaniem histopatologicznym, krioterapia, konsultacje dermatologiczne oraz konsultacje onkologiczne.

Wierzymy, że dzięki naszemu ogólnopolskiemu programowi profilaktyki zmniejszymy zachorowalność i umieralność z powodu nowotworów w Polsce. W naszym Centrum skupiamy się wyłącznie na diagnostyce zmian skórnych i profilaktyce oraz leczeniu nowotworów skóry w tym czerniaka. To wyróżnia nas spośród innych miejsc na mapie Wrocławia oferujących podobne usługi.

Jak wygląda badanie znamion we Wrocławiu?

W naszych wszystkich ośrodkach staramy się utrzymywać dokładnie taki sam proces badania, a dzięki współpracy z wieloma specjalistami mamy możliwość ciągłego doskonalenia naszych praktyk, dzięki czemu nasi Pacjenci mogą liczyć na najlepszą możliwą obsługę i precyzyjną diagnozę.

W trakcie wizyty badamy wszystkie znamiona, ponieważ istotne jest, żeby nie pominąć żadnej części ciała. Mapujemy znamiona wymagające monitorowania ewentualnych zmian zachodzących w obrębie znamienia.

Często zdarza się, że znajdujemy niepokojące zmiany w miejsach, których sam Pacjent nie mógł łatwo zobaczyć (na przykład na plecach) oraz tak nieoczywistych jak podeszwy stóp, przestrzenie między palcami, czy we włosach.

Centrum Badania Znamion Wrocław

Jak łatwo można się domyślić, czas badania całego ciała zależy bezpośrednio od liczby zmian na skórze, jednak cena badania w naszym Centrum Badania Znamion we Wrocławiu nie jest zależna od liczby znamion.

Czas trwania badania znamion

Czas badania całego ciała zależy bezpośrednio od liczby znamion na ciele pacjenta, jednak dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że zajmuje nam średnio ok. 30 minut w przypadku badania pełnego - to znaczy pierwszorazowego, lub po upływie ponad pół roku od poprzedniego badania w naszym Centrum Diagnostyki Znamion. W przypadku obecności bardzo licznych znamion dla naszych pacjentów rezerwujemy wiecej czasu. Wczesne badania kontrolne (do 6 miesięcy od pełnego badania znamion), badania dzieci trwają krócej, średnio 15-20 minut, co uwzględniamy również w naszym cenniku obniżając cenę takiego badania.

Cennik Wrocław

Badanie znamion - wideodermatoskopia
całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
300 zł
dziecko do 12 r.ż.
200 zł
wczesne, kontrolne badanie wideodermatoskopowe
200 zł
Dermatologia
krioterapia (konsultacja + zabieg)
1 zmiana
250 zł
2-5 zmian
350 zł
6-10 zmian
400 zł

Kto powinien zgłosić się na badanie znamion?

Badanie znamion jest badaniem profilaktycznym i każdy powinien się jemu poddać raz w roku. Badanie dermatoskopowe przeprowadza się również w każdym przypadku podejrzenia czerniaka skóry. Ponadto po rozpozaniu czerniaka, najbliższa rodzina chorego powinna regularnie kontrolować swoje znamiona.

[Zobacz] Jak zapobiegać nowotworom skóry

Na badanie należy zgłosić się zawsze, gdy ze znamieniem dzieje się coś niepokojącego. Powiększenie lub zmniejszenie znamienia (pieprzyka, przebarwienia), nagłe powstanie jednego lub wielu znamion albo zmiana koloru znamienia, czy też krwawienie z niego jest bezwzględnym wskazaniem do niezwłocznego wykonania dermatoskopii. Jeśli znamię zaczyna swędzieć, łuszczyć się, krwawić, ma niejednolite brzegi, niejednolity kolor i dynamicznie zmienia się w czasie, należy jak najszybciej umówić się na badanie dermatoskopowe.

Centrum Badania Znamion Wrocław

Wideodermatoskop cyfrowy

Badanie znamion, pieprzyków wykonujemy z pomocą wideodermatoskopu cyfrowego, co umożliwia nam oglądanie zmian skórnych w powiększeniu oraz archiwizację zdjęć - tworzenie mapy ciała. Każde badanie poszerzone jest o wywiad dotyczący zmian skórnych. Dzięki zaawansowanej technologii nasi lekarze mogą dokonać precyzyjnej oceny znamion zarówno w trakcie wizyty jak również po jej zakończeniu konsultując się z innymi dermatologami, onkologami z naszego Centrum Badania Znamion. Dzięki rozwiązaniom telemedycznym możliwe są konsultacje z najlepszymi specjalistami w całej Polsce.

W naszym Centrum Badania Znamion we Wrocławiu badanie wideodermatoskopowe przeprowadzane jest w odpowiednio przygotowanym gabinecie za pomocą nowoczesnego wideodermatoskopu FotoFinder. Wideodermatoskop komputerowy wyposażony jest w kamerę, która oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD, która jest widoczna zarówno w podglądzie na żywo jak i w wykonanych zdjęciach.

Jeśli okaże się, że znamię musi zostać usunięte, kierujemy naszych pacjentów do zaufanych chirurgów specjalizujących się w usuwaniu znamion. Nasi chirurdzy współpracują z lekarzami kierującymi na usunięcie co pozwala indywidualnie podejść do każdego pacjenta, a usunięcie znamienia jest zgodne z wytycznymi i zaleceniami lekarza kierującego.

Jak przygotować się do badania znamion?

Panie powinny dokonać bardzo dokładnego demakijażu twarzy, gdyż nawet delikatny podkład jest doskonale widoczny w dużym powiększeniu i zaburza obraz badanych zmian skórnych. Panowie natomiast powinni skrócić owłosienie lub ogolić się w miejscach gdzie posiadają znamiona.

Centrum Badania Znamion Wrocław

Badałem się w innym miejscu, czy mogę rozpocząć profilaktykę tutaj?

Zdecydowanie tak. Wiemy od wielu pacjentów przenoszących się do naszego Centrum Diagnostyki Znamion, że w niektórych wrocławskich centrach medycznych terminy badań dermatoskopowych są bardzo odległe, bądź badania znamion nie są już wykonywane.

[Zobacz] Badanie znamion - jak kontrolować znamiona?

Jeśli dotychczas wykonywałeś badania dermatoskopowe w innym miejscu możesz poprosić o wydanie swojej dokumentacji medycznej w tym dokumentacji fotograficznej kontrolowanych znamion. Na tej podstawie możesz dalej kontynuować regularną kontrolę swoich zmian skórnych w naszym Centrum Badania Znamion.

Czy znamię mogę usunąć na NFZ?

Tak. W tym celu należy udać się do lekarza rodzinnego, który wyda pacjentowi skierowanie do poradni chirurgicznej, w której po rejestracji można bezpłatnie usunąć wskazane znamię. Po zabiegu należy pamiętać o osobistym odbiorze wyniku badania histopatologicznego.

Czy badanie dermatoskopowe boli?

Nie. Badanie dermatoskopowe to metoda oceny znamion polegająca na oglądaniu i fotografowaniu zmian skórnych. Jest to badanie całkowicie bezbolesne. Dermatoskopia jest całkowicie nieinwazyjną metodą diagnostyki, nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wykonania. Badaniu mogą poddać się kobiety w ciąży, karmiące piersią czy osoby obciążone poważnymi chorobami przewlekłymi.

Rejestracja na badanie dermatoskopowe w Poznaniu

+48 781 445 685
zbadamy@twojeznamiona.pl

Godziny pracy rejestracji telefonicznej:
Pon., Wt., Czw., Pt.
10:00-18:00
Śr.
12:00-20:00

Gdzie znajdziesz nas we Wrocławiu

ul. Jesionowa 49/U1
50-504 Wrocław

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych i najbardziej złośliwym nowotworem skóry.

Twoje Znamiona - Opinie pacjentów

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać

Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki. Jeśli nadal coś jest dla Ciebie niejasne, nasz konsultant odpowie na Twoje pytania.
Umów się