O nas

Nasza misja

Naszym celem jest poprawa dostępności do badań profilaktycznych w Polsce oraz stworzenie powszechnego programu wczesnego wykrywania czerniaka.

Co roku obserwujemy stały i dynamiczny wzrost zachorowań na czerniaka skóry. W ciągu ostatnich 30 lat ich liczba wzrosła niemal trzykrotnie. W Polsce odnotowujemy około 2500-3000 nowych przypadków tego nowotworu rocznie. Niestety z powodu braku ogólnodostępnego publicznego programu profilaktyki czerniaka, około 40% pacjentów umiera z powodu zbyt późnego rozpoznania choroby.

Mając do dyspozycji prostą, szybką i sprawdzoną metodę diagnostyczną, jaką jest badanie dermatoskopowe, jesteśmy w stanie zmienić te przerażające statystyki.

Dążymy do upowszechnienia jednolitego modelu postępowania profilaktycznego, a tym samym do zmniejszenia zachorowalności i umieralności z powodu czerniaka w Polsce.

Pomagamy też pacjentom ze zdiagnozowaną chorobą współpracując z doświadczonymi onkologami czynnie zajmującymi się leczeniem pacjentów z nowotworami skóry

Współpracują z nami doświadczeni, stale podnoszący swoje kwalifikacje, lekarze specjalizujący się w dermatoskopowej ocenie znamion oraz leczeniu nowotworów skóry.

W naszych ośrodkach stacjonarnych wykorzystujemy najwyższej klasy urządzenia medyczne w tym cyfrowe wideodermatoskopy, umożliwiające mapowanie ciała oraz skrupulatną archiwizację danych pacjenta.

Współpracujemy z chirurgami często wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt laserowy.

Pacjenci z rozpoznaną chorobą nowotworową mogą zaczerpnąć konsultacji specjalistów na co dzień zajmujących się leczeniem nowotworów skóry, w tym czerniaka.

Nasz zespół

Łukasz Galus

Łukasz Galus

specjalista onkologii klinicznej

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Jest specjalistą w dziedzinie onkologii klinicznej. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Oddziale Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej oraz w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Członek PTOK (Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej) oraz ESMO (European Society of Medical Oncology). Autor publikacji w czasopismach naukowych. Bierze udział w wielu badaniach klinicznych (próbach eksperymentalnych) oceniających nowe leki stosowane u chorych na nowotwory złośliwe.

Jego zainteresowania i główny zakres działalności klinicznej obejmuje pacjentów cierpiących z powodu nowotworów skóry w szczególności czerniaka. Strefa zainteresowań naukowych obejmuje nowe strategie leczenia systemowego w tym immunoterapię nowotworów i możliwości jej wykorzystania w praktyce leczniczej. Rolą onkologa klinicznego jest integracja wszystkich metod leczenia przeciwnowotworowego - planowanie i koordynacja leczenia chirurgicznego, radioterapii i terapii systemowej dlatego onkolog pełni kluczową rolę w procesie diagnostyczno-terapeutycznym pacjenta z chorobą nowotworową.

Katarzyna Kałuc-Zioło

Katarzyna Kałuc-Zioło

specjalizuje się w dermatologii i wenerologii

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2015r. uzyskała tytuł lekarza medycyny. Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z Dermatologii i Wenerologii w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych w Policach. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Ponadto absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie.

Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach w zakresie dermatologii, dermoskopii oraz medycyny estetycznej. Autorka wystąpień z dermatologii na konferencjach krajowych. Szczególne zainteresowania ukierunkowane na dermoskopię. Zawsze zaangażowana w swoją pracę, szczególnie z dziećmi.

Anna Słomiak-Wąsik

Anna Słomiak-Wąsik

specjalizuje się w dermatologii i wenerologii

Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w ramach specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

W swojej pracy klinicznej i naukowej sięga po najnowsze doniesienia, uczestniczy także w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach poświęconych nowotworom skóry.

Anna Kopczyńska

Anna Kopczyńska

specjalista onkologii klinicznej

Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w ramach specjalizacji z onkologii klinicznej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze doniesienia naukowe, uczestniczy w konferencjach i szkoleniach poświęconych między innymi nowotworom skóry. Posiada doświadczenie w ocenie dermatoskopowej znamion. Uczestniczy w profilaktycznych akcjach społecznych w kierunku czerniaka skóry.

Agnieszka Czyżewska

Agnieszka Czyżewska

specjalista onkologii klinicznej

Ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii w ramach specjalizacji z onkologii klinicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

Czynnie uczestniczy w wideodermatoskopowych, profilaktycznych akcjach społecznych. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze doniesienia naukowe, uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach poświęconych nowotworom skóry. Posiada doświadczenie w ocenie dermatoksopowej znamion.

Iwona Bielawska-Wierzbińska

Iwona Bielawska-Wierzbińska

specjalista dermatologii i wenerologii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tytuł specjalisty w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii uzyskała w 2017r. po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. Prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Dermato-onkologii.

Od początku kariery zawodowej swoje zainteresowania kierowała ku dermatoskopii. W 2013 r. odbyła staż w ramach Oddziału Nowotworów Skóry Szpitala S. Maria Nuova, Reggio Emilia we Włoszech, gdzie nabywała doświadczenia w zakresie dermatoskopii pod okiem jednych z najwybitniejszych międzynarodowych specjalistów tej dziedziny dermatologii.

Natalia Pisz

Natalia Pisz

specjalista medycyny rodzinnej

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 2016 roku specjalista Medycyny Rodzinnej. Regularnie wykonuje przesiewowe badania dermatoskopowe u pacjentów swojej praktyki. Obecnie szkoli się również z zakresu laseroterapii. Od 4 lat zajmuje się także diagnostyką i leczeniem schorzeń układu ruchu. Cały czas doskonali swoje umiejętności.

Beata Szymańska

Beata Szymańska

specjalista dermatologii i wenerologii

Sylwia Andrzejewska

Sylwia Andrzejewska

Rejestratorka Medyczna

Zajmuje się telefoniczną obsługą pacjentów - zapisywaniem na wizyty, udzielaniem informacji dotyczących oferty, przyjmowaniem wszelkich zgłoszeń, udzielaniem pomocy w rozwiązywaniu problemów i informowaniem o przebiegu podjętych działań.

W wolnym czasie chętnie korzysta z różnego typu aktywności - od spacerów, jazdy rowerem, jogi, zumby, po jazdę na nartach. Znajduje również czas na rozwijanie swoich pasji, czytanie książek, dokształcanie się poprzez udział w kursach - obecnie z zakresu administracji, prowadzenia sekretariatu oraz rejestracji.

Ogólnopolskie Centrum Badania Znamion

Nasze ośrodki stacjonarne tworzą kompleksowe ogólnopolskie Centrum Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Centrum Diagnostyki Znamion Barwnikowych jest ośrodkiem ukierunkowanym na diagnostykę zmian skórnych w zakresie profesjonalnych badań wideodermatoskopowych całego ciała.

Stworzyliśmy miejsca, w których pacjent ma nie tylko możliwość uzyskania profesjonalnej diagnozy lekarskiej, ale dzięki współpracy z doświadczoną kadrą chirurgiczną może także usunąć niepokojące znamię metodą dostosowaną do jego potrzeb.

Nasi pacjenci otrzymują usługę kompleksową od momentu postawienia diagnozy, do zakończenia procesu terapeutycznego.

Oferujemy pacjentom z postawionym rozpoznaniem nowotowru konsultacje z naszymi doświadczonymi onkologami, którzy na co dzień zajmują się leczeniem czerniaka i innych nowotworów skóry.

Lekarze z naszych ośrodków mają, w razie potrzeby, możliwość dokonania zdalnej konsultacji między sobą. Daje to niespotykaną możliwość ciągłego podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług, które bezpośrednio przekładają się na zdrowie naszych Pacjentów.

Oto nasz zgrany zespół.

Zobacz z czym walczymy.

Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie potrzeba walki z najbardziej złośliwym rakiem skóry jakim jest czerniak. Poznaj bliżej naszego wspólnego wroga.
Z czym walczymy