Krakowskie Centrum Dermatoskopowego Badania Znamion

Wszystkie swoje działania skupiamy na kompleksowej diagnostyce znamion aby wyeliminować nowotwory skóry z życia milionów ludzi.
Upewnij się, że czerniak nie ukrywa się w jednym z niepozornych pieprzyków na Twojej skórze.
Wszystkie swoje działania skupiamy na kompleksowej diagnostyce znamion aby wyeliminować nowotwory skóry z życia milionów ludzi. Upewnij się, że czerniak nie ukrywa się w jednym z niepozornych pieprzyków na Twojej skórze.
Krakowskie Centrum Dermatoskopowego Badania Znamion
Jak możemy Ci pomóc?

Nasze usługi

W naszym Centrum Badania Znamion w procesie diagnostycznym uczestniczą dermatolodzy, chirurdzy oraz onkolodzy, zapewniając pacjentom kompleksową opiekę i profesjonalną diagnostykę.
Badanie znamion
Dermatoskopowe badanie wszystkich znamion na skórze w formie wideodermatoskopii z mapowaniem zmian wytypowanych przez lekarza do obserwacji oraz archiwizacją wykonanych zdjęć.
Usuwanie znamion
Chirurgiczne usuwanie podejrzanych pieprzyków wytypowanych przez lekarza w trakcie badania wideodermatoskopowego z wykonaniem histopatologicznej oceny usuniętej zmiany skórnej. Nieinwazyjne usuwanie łagodnych znamion laserem Co2 lub metodą krioterapii.
Konsultacje onkologiczne
Konsultacja onkologiczna w zakresie nowotworów skóry, w tym czerniaka złośliwego. Pacjent otrzymuje zalecenia po usunięciu zmiany nowotworowej, dotyczące badań kontrolnych, leczenia uzupełniającego, a także leczenia zaawansowanego czerniaka.
Jak rozpoznać czerniaka?

Czerniak nie zawsze jest czarny

Pamiętaj czerniak nie zawsze jest czarny, nie zawsze szybko rośnie, a zmian możesz nie zauważyć gołym okiem.
Chcesz cieszyć się długim, zdrowym życiem, lecz martwią Cię znamiona na Twoim ciele?
Obawiasz się, że plamka na Twojej skórze to czerniak?
W natłoku codziennych spraw nie znalazłeś jeszcze czasu, aby to sprawdzić?
Czerniak
O nas

Dlaczego my?

Badamy wszystkie znamiona na ciele
Zapisujemy zmiany do obserwacji
Wydajemy wynik lekarski
Przypominamy o zalecanej kontroli
Krótkie terminy oczekiwania na wizytę
Badamy dzieci

Cennik naszych usług

Rozwiń kategorię, aby umówić się online
Badanie znamion - wideodermatoskopia
ZwińZwiń
wideodermatoskopia całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
350
wideodermatoskopia dziecka do 12 roku życia
200
wczesne, kontrolne badanie wideodermatoskopowe wytypowanych przez lekarza znamion
200
Konsultacje Onkologiczne - czerniak
RozwińRozwiń
e-wizyta - wideokonferencja
200
Covid - informacje
W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy specjalne procedury, które będą obowiązywać przed i podczas wizyty.

Umów się na wizytę w Krakowie

W celu umówienia terminu wizyty lekarskiej umów się online, zadzwoń lub napisz. Możesz wysłać e-mail bądź skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Medify.me Sp. z o. o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj

Zarejestruj sie online

Szybko i łatwo! 24 h/dobę

Rejestracja telefoniczna:

poniedziałek - wtorek: 10:00⁃18:00

środa: 12:00⁃20:00

czwartek - piątek: 10:00⁃18:00

Zadzwoń+48 781 445 685
Napisz do naszbadamy@twojeznamiona.pl
Lokalizacja

Jak do nas trafić?

Ośrodek Twoje Znamiona znajduje się w Centrum Nowoczesnych Terapii “Dobry Lekarz” na drugim piętrze - wejście prosto do rejestracji. Wewnątrz znajduje się winda o szerokości 70 cm.

Adres

Centrum Dobry Lekarz

Pl. Szczepański 3, piętro II

31-011 Kraków

Godziny otwarcia

pon. - pt. 8:00 - 20:00,

sobota 8:00 - 12:00

Dojazd

Lokalizacja pomiędzy teatrem Bagatelą a rynkiem.

Najbliższy parking przy ul. Karmelickiej.

Najwygodniejszy dojazd - tramwajem

Opinie pacjentów

Oni nam zaufali

Chciałam skorzystać z wizyty na NFZ, ale terminy były tak odległe, że postanowiłam poszukać prywatnej kliniki. W tym miejscu nie dość, że nie czekałam długo to zostałam bardzo kompleksowo obsłużona. Cena nie była wysoka w porównaniu do jakości usług jakie świadczą.
Pojawiło się na moim ciele kilka nowych pieprzyków, niektóre miały dość nieregularne kształty, dla pewności umówiłam się na wizytę, aby obejrzał je specjalista. Każde znamię zostało dokładnie sprawdzone i na szczęście okazało się, że nie są one groźne.
Miałam na ręce dość duży pieprzyk, który podczas zabawy z psem zadrapałam. Pani Doktor sprawdziła uszkodzony pieprzyk, ale też zbadała wszystkie inne znamiona i skierowała mnie na usunięcie innego znamienia, na które zupełnie nie zwracałam uwagi. Czekam na wynik.
Na czym to polega?

Przebieg badania wideodermatoskopowego w Krakowie

W trakcie wizyty lekarz dokonuje oględzin całego ciała, oglądając wideodermatoskopem wszystkie znamiona na Twojej skórze. Pieprzyki, które wymagają obserwacji lub usunięcia są zapisywane w systemie - jest to tzw. mapowanie znamion.
Po badaniu lekarz omawia z Tobą dalsze zalecenia diagnostyczne, a wynik badania wraz z raportem zawierającym wideodermatoskopowe zdjęcia zmapowanych znamion wysyłamy do Ciebie drogą elektroniczną. Jeśli otrzymałeś zalecenie usunięcia zmiany skórnej skontaktuj się z naszą rejestracją i umów się do jednego z naszych chirurgów.
Ważne infromacje

Co warto wiedzieć o badaniu

Badanie wszystkich znamion - 30-40 min. Badanie kontrolne znamion wyznaczonych przez lekarza - 15-20 min.

Ile trwa badanie?

Badanie wszystkich znamion - 30-40 min. Badanie kontrolne znamion wyznaczonych przez lekarza - 15-20 min.
Przed badaniem należy wykonać demakijażu oraz skrócić owłosienia w miejscach, w których znajdują się znamiona, celem poprawy jakości obrazu dermatoskopowego.

Jak się przygotować do badania?

Przed badaniem należy wykonać demakijażu oraz skrócić owłosienia w miejscach, w których znajdują się znamiona, celem poprawy jakości obrazu dermatoskopowego.
Pacjent badany jest za pomocą nowoczesnego sprzętu - wideodermatoskopu Fotofinder Portable Medicam 1000 Full HD

Jakim urządzeniem badamy?

Pacjent badany jest za pomocą nowoczesnego sprzętu - wideodermatoskopu Fotofinder Portable Medicam 1000 Full HD
Na czym to polega?

Dermatoskopia

Dermatoskopia pozwala na szczegółową ocenę struktury znamion, a wprowadzenie tej metody badania do rutynowej oceny zmian skórnych poprawia wykrywalność czerniaka o około 30% Dermatoskopowe badanie znamion polega na oglądaniu wszystkich znamion na skórze, w dużym powiększeniu, przy zastosowaniu urządzenia zwanego dermatoskopem.
Klasyczny dermatoskop, który stosują często dermatolodzy w trakcie badania znamion wygląda jak lupka - szkło powiększające z wbudowanych źródłem światła. Takie dermatoskopy powiększają obraz ok. 10-20 krotnie umożliwiając profilaktyczne badanie niepokojących znamion. W trakcie dermatoskopii wszystkich pieprzyków na skórze lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjenta i ogląda obraz powiększonej zmiany. Na podstawie uzyskanego obrazu oraz swojego doświadczenia dermatolog ocenia, które zmiany mogą okazać się niebezpieczne i kieruje pacjenta na ich usunięcie chirurgiczne.
Na czym to polega?

Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia - komputerowe badanie znamion to obecnie najlepsza metoda profilaktyki groźnych nowotworów skóry. Badanie pieprzyków na skórze z zastosowaniem wideodermatoskopu polega przede wszystkim na ocenie dynamiki zmian zachodzących w badanych znamionach na podstawie analizy porównawczej zdjęć wykonanych na przestrzeni czasu.
Objawy czerniaka mogą być zupełnie nieuchwytne gołym okiem, dlatego tak ważne jest oglądanie znamion w powiększeniu! Dzięki zaawansowanej technologii lekarz ogląda obraz znamion na ekranie komputera po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalistycznej kamery, umożliwiającej uzyskanie nawet 140 - krotnego powiększenia oraz szczegółową analizę struktur znajdujących się w badanym znamieniu.
Grupy ryzka

Jakie są wskazania do badania znamion?

Jasna karnacja
Liczne piegi i pieprzyki na skórze
Opalanie się i oparzenia słoneczne
Srednica znamion
> 6 mm
Znamiona wrodzone
Okres ciąży i połogu
Czerniak lub raki skóry w rodzinie
Zaburzenia odporności
Question
Osoby szczególnie narażone na wystąpienie raka skóry powinny poddawać się dermatoskopowemu badaniu znamion z większą częstotliwością niż standardowe badania przeprowadzane raz do roku.
Kiedy wyciąć pieprzyk?

Usuwanie Znamion

Zawsze przed podjęciem decyzji o tym czy znamię powinno zostać usunięte chirurgicznie czy też może być bezpiecznie usunięte laserowo należy wykonać badanie dermatoskopowe.
Na podstawie wykonanego badanie znamion lekarz kwalifikuje pacjenta do odpowiedniej metody. Chirurgicznie należy usunąc każde atypowe znamię na skórze. Metodą nieinwazyjną można usunąć jedynie zmiany łagodne. Należy jednak pamiętać, że przy usuwaniu znamion metodą laserową, krioterapii lub elektrokoagulacji nie ma możliwości wykonania badania histopatologicznego, a jedynie na jego podstawie można postawić ostateczną diagnozę.
FAQ

Najczęstsze pytania pacjentów

Czy badanie wideodermatoskopem wykonuje się jeden raz, czy należy je powtarzać?

Badanie dermatoskopowe jest profilaktycznym badaniem skóry, które powinno być wykonywane regularnie, Przy ponownym wykonaniu badania znamion można porównać zapamiętany wcześniej przez wideodermatoskop obraz znamienia z aktualnym obrazem i podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego usunięcia zmiany. Badanie należy powtarzać co rok, natomiast w przypadku pacjentów z grupy ryzyka lub osób posiadających znamiona podejrzane zalecamy wcześniejszy termin następnego badania dermatoskopowego.

Czy kobiety w ciąży mogą się badać?

Tak. Wideodermatoskopia jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym, polegającym na oglądaniu obrazu znamion w powiększeniu. Badanie można wykonywać u wszystkich bez wyjątku. Kobiety w ciąży i w trakcie połogu z uwagi na zmiany hormonalne oraz tendencję do zmiany wyglądu znamion na ciele powinny poddać się profilaktycznemu badaniu znamion.
Zasada ABCDE

Jakie są objawy czerniaka?

Większość czerniaków w Polsce rozpoznawanych jest za późno. Powiększenie lub zmniejszenie pieprzyka, przebarwienia na skórze, nagłe powstanie jednego lub wielu znamion, zmiana koloru znamienia, swędzenie, łuszczenie się czy krwawienie może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z czerniakiem.
https://www.youtube.com/embed/H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
A
Niesymetryczne
B
Nierówne brzegi
C
Niejednolity kolor
D
Większe niż 6 mm
E
Zmienia się w czasie
A - Asymmetry

Czy znamię jest asymetryczne?

Podziel znamię na dwie połówki i oceń względem dwóch prostopadłych linii czy te dwie części do siebie pasują? Czy znamię jest symetryczne pod względem koloru i struktury?
Większość typowych znamion ma symetryczną budowę. Asymetrią mogą charakteryzować się znamiona dysplastyczne lub czerniaki we wczesnej fazie rozwoju. Każde niesymetryczny pieprzyk powinien zostać zweryfikowany w badaniu dermatoskopowym.
https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
Diagnostyka czerniaka

Konsultacje Onkologiczne

Po rozpoznaniu czerniaka pacjent wymaga dalszej diagnostyki w postaci m.in. docięcia brzegów zmiany z odpowiednim marginesem oraz wykonania biopsji węzłów chłonnych wartowniczych. Na tym etapie niezbędna jest też konsultacja onkologiczna.
W trakcie konsultacji z onkologiem pacjent otrzymuje zalecenia postępowania w sytuacji usunięcia zmiany nowotworowej, które dotyczą m.in wykonania niezbędnych badań kontrolnych, możliwości leczenia uzupełniającego, a także leczenia zaawansowanego czerniaka.

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki.
ZadzwońZadzwoń teraz
+48 781 445 685
twojeznamiona.pl © 2015-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.