Blog

Laserowe Usuwanie Znamion w Warszawie

Laserowe Usuwanie Znamion w Warszawie. Czy wiesz, że przed podjęciem decyzji o usunięciu każdy pieprzyk powinien zostać zbadany dermatoskopowo? Umów się na badanie wideodermatoskopowe przed zabiegiem, nie narażaj swojego zdrowia! Sprawdź cenę zabiegu. Centrum Badania Znamion Twoje Znamiona, Sokołowska 9/U-02, 01-142 Warszawa.

Koronawirus a onkologia w Polsce

Jak leczeni są pacjenci onkologiczni w dobie pandemii koronawirusa? Narasta problem ograniczenia, a nawet całkowitego braku dostępu do leczenia onkologicznego. Pacjenci onkologiczni są w grupie zwiększonego ryzyka zgonu z powodu COVID-19. Co jest groźniejsze rak czy koronawirus? Aktualne problemy chorych na nowotwory.

Diagnostyka i leczenie onkologiczne czerniaka w dobie epidemii koronawirusa

Onkologia w dobie koronawirusa niewątpliwie stanęła przed trudnym wyzwaniem. Każdy pacjent onkologiczny w epidemii jest przepełniony obawami związanymi z niełatwą sytuacją, w jakiej się znalazł. Pacjenci z czerniakiem powinni jednak mieć świadomość, iż opóźnienie terapii i odroczenie pewnych procedur nie zawsze oznacza pogorszenie rokowania, co potwierdzają opinie ekspertów.

Gdzie badać znamiona w Krakowie w 2021

Na stronach małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie dostępne są statystyki mówiące o tym, że nowotwory skóry stanowią około 10% wszystkich wykrywanych nowotworów złośliwych w Polsce. Spośród nowotworów skóry czerniak jest jednym z najczęściej występujących, ale nie jedynym. Jak można się ich ustrzec? Dlaczego należy przeprowadzać regularne badanie znamion oraz w jaki sposób wideodermatoskopia umożliwia wczesne wykrycie raka skóry?

To jednak nie czerniak

Nie każdy pieprzyk czy zmiana skórna przeradza się w czerniaka, nawet jeśli niepokoi swoim wyglądem i/lub wymaga interwencji lekarskiej. Artykuł ten będzie poświęcony kilku wybranym jednostkom chorobowym, które również bierze się pod uwagę przy różnicowaniu czerniaka.

Dlaczego powstają znamiona i skąd się biorą pieprzyki?

Czerniak złośliwy jest nowotworem wywodzącym się z komórek barwnikowych - melanocytów. Poniżej prezentujemy zdjęcia czerniaków, które wystąpiły u różnych osób, abyś mógł być jeszcze bardziej czujny w trakcie samobadania swoich znamion. Po zapoznaniu się z tym artykułem będziesz wiedzieć jak wygląda typowy czerniak.

Czy czerniak boli?

Nie każdy pieprzyk jest czerniakiem, jednak czerniak może mieć formę pieprzyka. Porównaj zdjęcia zwykłych znamion i typowych czerniaków. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie wiedzy na temat obserwacji i różnicowania zmian skórnych.

Jak odróżnić pieprzyk od czerniaka?

Nie każdy pieprzyk jest czerniakiem, jednak czerniak może mieć formę pieprzyka. Porównaj zdjęcia zwykłych znamion i typowych czerniaków. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie wiedzy na temat obserwacji i różnicowania zmian skórnych.

Gdzie badać znamiona w Warszawie w 2020

Gdzie zbadać znamiona w Warszawie w 2020 roku? Badania dermatoskopowe na NFZ, bezpłatne badania wideodermatoskopowe oraz profesjonalne Centra Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Gdzie badać znamiona w Szczecinie w 2020

Gdzie zbadać znamiona w Szczecinie w 2020 roku? Badania dermatoskopowe, czy może wideodermatoskopowe? Profesjonalne Centra Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Bezpłatne badanie znamion w Poznaniu 2020

Gdzie zbadać znamiona w Poznaniu w 2020 roku? Badania dermatoskopowe na NFZ, bezpłatne badania wideodermatoskopowe oraz profesjonalne Centra Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Jak chronić się przed nowotworem skóry

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opracowała wytyczne dotyczące ekspozycji na promieniowanie UV jako głównego czynnika zwiększającego ryzyko zachorowania na nowotwory skóry.

Jak wygląda typowy Czerniak

Zobacz Jak wygląda typowy Czerniak. Badaj znamiona regularnie!
twojeznamiona.pl © 2015-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.