Blog

Chirurgiczne usuwanie znamion w Warszawie

Centrum badania i usuwania znamion Twoje Znamiona w Warszawie przy ul. Sokołowskiej dostarcza pacjentom kompleksową usługę w zakresie diagnostyki zmian skórnych, w tym chirurgicznego usuwania znamion. Jeśli znamię budzi niepokój lekarza po wykonanym badaniu dermatoskopowym lub towarzyszą mu niepokojące objawy, które zauważył pacjent, powinno zostać usunięte chirurgiczne wraz z wykonaniem badania histopatologicznego. W warszawskim ośrodku chirurgicznym usuwaniem znamion zajmują się doświadczeni chirurdzy, którzy wykonują zabiegi zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi i aktualną wiedza lekarską.

Jakie są rodzaje znamion?

Znamiona występują na skórze powszechnie. Są to z reguły łagodne zmiany, które nie niosą za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych. Człowiek ma na swojej skórze przeciętnie od 10 do 40 znamion zwanych potocznie pieprzykami lub piegami. Powstają one najczęściej na skutek intensywnego namnażania się komórek pigmentowych w skórze na skutek działania promieniowania ultrafioletowego. Znamiona jednak mogą różnić się od siebie.

Znamiona w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Okres ten wiąże się w wieloma zmianami w ciele przyszłej mamy, mogą pojawiać się również rosnące znamiona, nowe pieprzyki, a nawet czerniak. W ciąży warto szczególnie zadbać o zdrowie, w tym także o skórę, która wymaga regularnej troski i badań profilaktycznych.

Jak się chronić przed czerniakiem - profilaktyka nowotworów skóry

Najważniejszym udowodnionym naukowo czynnikiem ryzyka rozwoju czerniaka złośliwego jest ekspozycja na promieniowanie UV, zarówno to pochodzenia naturalnego - promienie słoneczne jak i pochodzenia sztucznego - lampy opalające w solariach. Wyniki badań naukowych wskazują, że oparzenia słoneczne w okresie dzieciństwa aż kilkukrotnie zwiększają ryzyko rozwoju nowotworów skóry i czerniaka.

Pieprzyki a tatuaże

Tatuaże to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sposobów zdobienia ciała na świecie. Ich wykonywanie niesie niewielkie ryzyko powikłań, jednak jak wykazują liczne przypadki, mogą być one sporym utrudnieniem w precyzyjnych badaniach skóry, a tym samym także kamuflażem dla czerniaka złośliwego.

10 faktów i 10 mitów o usuwaniu znamion

Każdy z nas na swojej skórze może znaleźć z powodzeniem od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu znamion, pieprzyków, brodawek i im podobnych zmian skórnych. Niektóre z nich dodają nam uroku, inne stanowią problem estetyczny, a jeszcze inne mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet życia. Usuwanie znamion stało się jedną z opcji poradzenia sobie z problemem, jednak liczne mity z nim związane sprawiają, że wiele osób ma sporo obaw. Poniżej przedstawiamy popularne mity oraz fakty, które rozwieją wątpliwości na temat usuwania znamion!

Typowe objawy czerniaka złośliwego

Czerniak złośliwy skóry jest wyjątkowo podstępny, a jego przebieg w początkowych stadiach może być trudno uchwytny. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie objawów czerniaka złośliwego, dzięki którym można wcześnie wykryć ten złośliwy nowotwór. Zobacz co powinieneś wiedzieć o objawach czerniaka!

Znamiona u dzieci - czy pieprzyk u mojego dziecka nie jest czerniakiem?

Znamiona u dzieci. Które są groźne? Czy u dziecka może wystąpić czerniak? Znamiona pojawiają się na skórze dziecka od najmłodszych lat i zwykle rosną razem z dzieckiem, jednak mogą stanowić także zagrożenie! Zbadaj swojego malucha i umów się na badanie wideodermatoskopowe.

Laserowe Usuwanie Znamion w Warszawie

Laserowe Usuwanie Znamion w Warszawie. Czy wiesz, że przed podjęciem decyzji o usunięciu każdy pieprzyk powinien zostać zbadany dermatoskopowo? Umów się na badanie wideodermatoskopowe przed zabiegiem, nie narażaj swojego zdrowia! Sprawdź cenę zabiegu. Centrum Badania Znamion Twoje Znamiona, Sokołowska 9/U-02, 01-142 Warszawa.

Koronawirus a onkologia w Polsce

Jak leczeni są pacjenci onkologiczni w dobie pandemii koronawirusa? Narasta problem ograniczenia, a nawet całkowitego braku dostępu do leczenia onkologicznego. Pacjenci onkologiczni są w grupie zwiększonego ryzyka zgonu z powodu COVID-19. Co jest groźniejsze rak czy koronawirus? Aktualne problemy chorych na nowotwory.

Diagnostyka i leczenie onkologiczne czerniaka w dobie epidemii koronawirusa

Onkologia w dobie koronawirusa niewątpliwie stanęła przed trudnym wyzwaniem. Każdy pacjent onkologiczny w epidemii jest przepełniony obawami związanymi z niełatwą sytuacją, w jakiej się znalazł. Pacjenci z czerniakiem powinni jednak mieć świadomość, iż opóźnienie terapii i odroczenie pewnych procedur nie zawsze oznacza pogorszenie rokowania, co potwierdzają opinie ekspertów.

Gdzie badać znamiona w Krakowie w 2021

Na stronach małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie dostępne są statystyki mówiące o tym, że nowotwory skóry stanowią około 10% wszystkich wykrywanych nowotworów złośliwych w Polsce. Spośród nowotworów skóry czerniak jest jednym z najczęściej występujących, ale nie jedynym. Jak można się ich ustrzec? Dlaczego należy przeprowadzać regularne badanie znamion oraz w jaki sposób wideodermatoskopia umożliwia wczesne wykrycie raka skóry?

To jednak nie czerniak

Nie każdy pieprzyk czy zmiana skórna przeradza się w czerniaka, nawet jeśli niepokoi swoim wyglądem i/lub wymaga interwencji lekarskiej. Artykuł ten będzie poświęcony kilku wybranym jednostkom chorobowym, które również bierze się pod uwagę przy różnicowaniu czerniaka.

Dlaczego powstają znamiona i skąd się biorą pieprzyki?

Czerniak złośliwy jest nowotworem wywodzącym się z komórek barwnikowych - melanocytów. Poniżej prezentujemy zdjęcia czerniaków, które wystąpiły u różnych osób, abyś mógł być jeszcze bardziej czujny w trakcie samobadania swoich znamion. Po zapoznaniu się z tym artykułem będziesz wiedzieć jak wygląda typowy czerniak.

Czy czerniak boli?

Nie każdy pieprzyk jest czerniakiem, jednak czerniak może mieć formę pieprzyka. Porównaj zdjęcia zwykłych znamion i typowych czerniaków. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie wiedzy na temat obserwacji i różnicowania zmian skórnych.

Jak odróżnić pieprzyk od czerniaka?

Nie każdy pieprzyk jest czerniakiem, jednak czerniak może mieć formę pieprzyka. Porównaj zdjęcia zwykłych znamion i typowych czerniaków. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie wiedzy na temat obserwacji i różnicowania zmian skórnych.

Gdzie badać znamiona w Warszawie w 2020

Gdzie zbadać znamiona w Warszawie w 2020 roku? Badania dermatoskopowe na NFZ, bezpłatne badania wideodermatoskopowe oraz profesjonalne Centra Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Gdzie badać znamiona w Szczecinie w 2020

Gdzie zbadać znamiona w Szczecinie w 2020 roku? Badania dermatoskopowe, czy może wideodermatoskopowe? Profesjonalne Centra Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Bezpłatne badanie znamion w Poznaniu 2020

Gdzie zbadać znamiona w Poznaniu w 2020 roku? Badania dermatoskopowe na NFZ, bezpłatne badania wideodermatoskopowe oraz profesjonalne Centra Diagnostyki Znamion Barwnikowych.

Jak chronić się przed nowotworem skóry

Światowa Organizacja Zdrowia WHO opracowała wytyczne dotyczące ekspozycji na promieniowanie UV jako głównego czynnika zwiększającego ryzyko zachorowania na nowotwory skóry.

Jak wygląda typowy Czerniak

Zobacz Jak wygląda typowy Czerniak. Badaj znamiona regularnie!
twojeznamiona.pl © 2015-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.