Konsultacje onkologiczne. Diagnostyka i leczenie czerniaka

Wszystkie swoje działania skupiamy na diagnostyce czerniaka aby zmniejszyć umieralność z powodu nowotworów skóry Polsce.
Dowiedz się jakie są najlepsze metody leczenia czerniaka i upewnij się, że Twoja terapia jest odpowiednio zaplanowana.
Wszystkie swoje działania skupiamy na diagnostyce czerniaka aby zmniejszyć umieralność z powodu nowotworów skóry Polsce. Dowiedz się jakie są najlepsze metody leczenia czerniaka i upewnij się, że Twoja terapia jest odpowiednio zaplanowana.
Konsultacje onkologiczne. Diagnostyka i leczenie czerniaka
Czerniak złośliwy

Konsultacje onkologiczne

Po rozpoznaniu czerniaka pacjent wymaga dalszej diagnostyki. Na tym etapie niezbędna jest konsultacja onkologiczna. Odpowiednie zaplanowanie badań diagnostycznych i przebiegu leczenia ma kluczowe znaczenie dla efektów terapii.
Skonsultuj się z lekarzem specjalistą onkologii klinicznej, który w codziennej praktyce specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu pacjentów z rozpoznaniem czerniaka. Porozmawiaj o dostępnych metodach leczenia oraz o możliwości skorzystania z nowoczesnej terapii.

Cennik naszych usług

Rozwiń kategorię, aby umówić się online

Konsultacje onkologiczne - czerniak

ZwińZwiń
konsultacja onkologiczna - nowotwory skóry
ponowna konsultacja onkologiczna (w przeciągu 6 miesięcy): 180 zł
250
e-wizyta onkologiczna - nowotwory skóry
wideokonferencja
200

Badanie znamion - wideodermatoskopia

Dołącz do naszego programu profilaktyki po wizycie, aby korzystać z niższych cen. Więcej informacji otrzymasz mailowo w wiadomości potwierdzającej wizytę.

RozwińRozwiń
wideodermatoskopia wszystkich znamion - osoba dorosła
z mapowaniem wytypowanych przez lekarza zmian wymagających monitorowania
400
wideodermatoskopia wszystkich znamion - dziecko do 12 roku życia
z mapowaniem wytypowanych przez lekarza zmian wymagających monitorowania
300
wideodermatoskopia - wizyta kontrolna do 6 mies. od pełnego badania
badanie wytypowanych przez lekarza na poprzedniej wizycie znamion do monitorowania
250

Chirurgiczne usuwanie znamion

RozwińRozwiń
konsultacja chirurgiczna
zabiegi chirurgiczne są wykonywane u pacjentów pełnoletnich
200
usunięcie 1 znamienia do 1,5cm
w standardowej lokalizacji - tułów/kończyny - w cenie kontrola, zdjęcie szwów
480
usunięcie 1 znamienia powyżej 1,5cm lub w szczególnej lokalizacji np. twarz
w cenie kontrola, zdjęcie szwów
580
badanie histopatologiczne jednej zmiany
150
*usunięcie dodatkowego znamienia w trakcie jednej wizyty do 1,5cm
w standardowej lokalizacji - tułów/kończyny
280
*usunięcie dodatkowego znamienia w trakcie jednej wizyty powyżej 1,5cm lub w szczególnej lokalizacji np. twarz
350
chirurgia aparatu paznokciowego
500

Pomyśl o najbliższych i już dziś skieruj ich na badania profilaktyczne w kierunku nowotworów skóry.

Umów się na wizytę w Poznaniu

W celu umówienia terminu wizyty lekarskiej umów się online, zadzwoń lub napisz. Możesz wysłać e-mail bądź skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Medify.me Sp. z o. o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj

Zarejestruj sie online

Szybko i łatwo! 24 h/dobę

Rejestracja telefoniczna:

poniedziałek - piątek: 9:00⁃20:00

Napisz do naszbadamy@twojeznamiona.pl
Jak do nas trafić?

Lokalizacja

Wejście do Ośrodka znajduje się w budynku między Biedronką a salonem fryzjerskim. Parking płatny na miejscu.

Adres

Centrum Medyczne Medify.me

ul. Kościelna 30/60

60-538 Poznań

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 08:00 - 20:30,

sob. 9:00-15:00

Dojazd

Przystanek Kościelna Tunel lub Rynek Jeżycki

Jak możemy Ci pomóc?

Nasze usługi

W naszym Centrum Badania i Usuwania Znamion w procesie diagnostycznym uczestniczą dermatolodzy, chirurdzy, onkolodzy i inni specjaliści, zapewniając pacjentom kompleksową opiekę i profesjonalną diagnostykę.

Konsultacje onkologiczne

Konsultacja onkologiczna pacjentów z rozpoznaniem czerniaka złośliwego. Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące badań diagnostycznych, leczenia uzupełniającego, a także najskuteczniejszych metod leczenia zaawansowanego czerniaka.

Badanie znamion

U pacjentów z rozpoznaniem czerniaka istnieje duże prawdopodobieństwo rozwoju drugiego niezależnego nowotworu skóry dlatego osoby obciążone chorobą oraz ich najbliższa rodzina wymagają regularnych badań dermatoskopowych.

Usuwanie znamion

Każdy podejrzany pieprzyk wytypowany przez lekarza w trakcie badania wideodermatoskopowego powinien zostać usunięty chirurgicznie z wykonaniem histopatologicznej oceny usuniętej zmiany skórnej. Dopiero na tej podstawie można postawić ostateczne rozpoznanie i zdecydować o dalszym leczeniu.
Melanoma Malignum

Czerniak złośliwy

Czerniak złośliwy (łac. melanoma malignum) jest to nowotwór wywodzący się z komórek barwnikowych. To najgroźniejszy nowotwór skóry, który stanowi około 2% wszystkich zachorowań na nowotwory.
Czerniak najczęściej lokalizuje się na skórze, ale może powstawać też w innych miejscach np. gałce ocznej czy na błonach śluzowych. Czerniak charakteryzuje się wysokim stopniem złośliwości. W przebiegu procesu nowotworowego mogą pojawiać się przerzuty w węzłach chłonnych, ale także przerzuty odległe w innych narządach takich jak płuca czy mózg.
Na czym to polega?

Dermatoskopia

Dermatoskopia pozwala na szczegółową ocenę struktury znamion, a wprowadzenie tej metody badania do rutynowej oceny zmian skórnych poprawia wykrywalność czerniaka o około 30% Dermatoskopowe badanie znamion polega na oglądaniu wszystkich znamion na skórze, w dużym powiększeniu, przy zastosowaniu urządzenia zwanego dermatoskopem.
Klasyczny dermatoskop, który stosują często dermatolodzy w trakcie badania znamion wygląda jak lupka - szkło powiększające z wbudowanych źródłem światła. Takie dermatoskopy powiększają obraz ok. 10-20 krotnie umożliwiając profilaktyczne badanie niepokojących znamion. W trakcie dermatoskopii wszystkich pieprzyków na skórze lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjenta i ogląda obraz powiększonej zmiany. Na podstawie uzyskanego obrazu oraz swojego doświadczenia dermatolog ocenia, które zmiany mogą okazać się niebezpieczne i kieruje pacjenta na ich usunięcie chirurgiczne.
Jak leczyć?

Leczenie czerniaka złośliwego

W leczeniu czerniaka stosuje się różne formy terapii. Podstawowe znaczenie ma nadal leczenie chirurgiczne, w postaci przede wszystkim wycięcia ogniska pierwotnego oraz biopsji węzłów wartowniczych. Zastosowanie chirurgii ma także znaczenie w chorobie zaawansowanej.
W ostatnich latach obserwuje się ogromny postęp w leczeniu czerniaka. Wraz ze znaczącym rozwojem nowoczesnych terapii zmniejsza się liczba wskazań do stosowania chemioterapii czy radioterapii. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z leczenia immunologicznego oraz terapii ukierunkowanej, które przynoszą coraz lepsze efekty i charakteryzują się mniejszymi działaniami niepożądanymi w porównaniu z klasycznym leczeniem systemowym.
Zasada ABCDE

Jakie są objawy czerniaka?

Większość czerniaków w Polsce rozpoznawanych jest za późno. Powiększenie lub zmniejszenie pieprzyka, przebarwienia na skórze, nagłe powstanie jednego lub wielu znamion, zmiana koloru znamienia, swędzenie, łuszczenie się czy krwawienie może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z czerniakiem.
https://www.youtube.com/embed/H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
A
Niesymetryczne
B
Nierówne brzegi
C
Niejednolity kolor
D
Większe niż 6 mm
E
Zmienia się w czasie
A - Asymmetry

Asymetria znamienia

Podziel znamię na dwie połówki i oceń względem dwóch prostopadłych linii czy te dwie części do siebie pasują? Czy znamię jest symetryczne pod względem koloru i struktury?
Większość typowych znamion ma symetryczną budowę. Asymetrią mogą charakteryzować się znamiona dysplastyczne lub czerniaki we wczesnej fazie rozwoju. Każdy niesymetryczny pieprzyk powinien zostać zweryfikowany w badaniu dermatoskopowym.
https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
Grupy ryzka

Jakie są wskazania do badania znamion?

Jasna karnacja
Liczne piegi i pieprzyki na skórze
Opalanie się i oparzenia słoneczne
Srednica znamion
> 6 mm
Znamiona wrodzone
Okres ciąży i połogu
Czerniak lub raki skóry w rodzinie
Zaburzenia odporności
Question
Osoby szczególnie narażone na wystąpienie raka skóry powinny poddawać się dermatoskopowemu badaniu znamion z większą częstotliwością niż standardowe badania przeprowadzane raz do roku.
Na czym to polega?

Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia - komputerowe badanie znamion to obecnie najlepsza metoda profilaktyki groźnych nowotworów skóry. Badanie pieprzyków na skórze z zastosowaniem wideodermatoskopu polega przede wszystkim na ocenie dynamiki zmian zachodzących w badanych znamionach na podstawie analizy porównawczej zdjęć wykonanych na przestrzeni czasu.
Objawy czerniaka mogą być zupełnie nieuchwytne gołym okiem, dlatego tak ważne jest oglądanie znamion w powiększeniu! Dzięki zaawansowanej technologii lekarz ogląda obraz znamion na ekranie komputera po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalistycznej kamery, umożliwiającej uzyskanie nawet 140 - krotnego powiększenia oraz szczegółową analizę struktur znajdujących się w badanym znamieniu.
Kiedy wyciąć pieprzyk?

Usuwanie Znamion

Zawsze przed podjęciem decyzji o tym czy znamię powinno zostać usunięte chirurgicznie czy też może być bezpiecznie usunięte laserowo należy wykonać badanie dermatoskopowe.
Na podstawie wykonanego badania znamion lekarz kwalifikuje pacjenta do odpowiedniej metody. Chirurgicznie należy usunąć każde atypowe znamię na skórze. Metodą nieinwazyjną można usunąć jedynie zmiany łagodne. Należy jednak pamiętać, że przy usuwaniu znamion metodą laserową, krioterapii lub elektrokoagulacji nie ma możliwości wykonania badania histopatologicznego, a jedynie na jego podstawie można postawić ostateczną diagnozę.

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki.
ZadzwońZadzwoń teraz
+48 781 445 685
twojeznamiona.pl © 2015-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.