Konsultacje onkologiczne. Diagnostyka i leczenie czerniaka

Wszystkie swoje działania skupiamy na diagnostyce czerniaka aby zmniejszyć umieralność z powodu nowotworów skóry Polsce.
Dowiedz się jakie są najlepsze metody leczenia czerniaka i upewnij się, że Twoja terapia jest odpowiednio zaplanowana.
Wszystkie swoje działania skupiamy na diagnostyce czerniaka aby zmniejszyć umieralność z powodu nowotworów skóry Polsce. Dowiedz się jakie są najlepsze metody leczenia czerniaka i upewnij się, że Twoja terapia jest odpowiednio zaplanowana.
Konsultacje onkologiczne. Diagnostyka i leczenie czerniaka
Jak możemy Ci pomóc?

Nasze usługi

W naszym Centrum Badania Znamion w procesie diagnostycznym uczestniczą dermatolodzy, chirurdzy oraz onkolodzy, zapewniając pacjentom kompleksową opiekę i profesjonalną diagnostykę.
Konsultacje onkologiczne
Konsultacja onkologiczna pacjentów z rozpoznaniem czerniaka złośliwego. Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące badań diagnostycznych, leczenia uzupełniającego, a także najskuteczniejszych metod leczenia zaawansowanego czerniaka.
Badanie znamion
U pacjentów z rozpoznaniem czerniaka istnieje duże prawdopodobieństwo rozwoju drugiego niezależnego nowotworu skóry dlatego osoby obciążone chorobą oraz ich najbliższa rodzina wymagają regularnych badań dermatoskopowych.
Usuwanie znamion
Każdy podejrzany pieprzyk wytypowany przez lekarza w trakcie badania wideodermatoskopowego powinien zostać usunięty chirurgicznie z wykonaniem histopatologicznej oceny usuniętej zmiany skórnej. Dopiero na tej podstawie można postawić ostateczne rozpoznanie i zdecydować o dalszym leczeniu.
Czerniak złośliwy

Konsultacje onkologiczne

Po rozpoznaniu czerniaka pacjent wymaga dalszej diagnostyki. Na tym etapie niezbędna jest konsultacja onkologiczna. Odpowiednie zaplanowanie badań diagnostycznych i przebiegu leczenia ma kluczowe znaczenie dla efektów terapii.
Skonsultuj się z lekarzem specjalistą onkologii klinicznej, który w codziennej praktyce specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu pacjentów z rozpoznaniem czerniaka. Porozmawiaj o dostępnych metodach leczenia oraz o możliwości skorzystania z nowoczesnej terapii.

Cennik naszych usług

Rozwiń kategorię, aby umówić się online
Konsultacje Onkologiczne - czerniak
ZwińZwiń
konsultacja onkologiczna - nowotwory skóry
ponowna konsultacja onkologiczna (w przeciągu 6 miesięcy): 180 zł
250
e-wizyta - wideokonferencja
200
Badanie znamion - wideodermatoskopia
RozwińRozwiń
wideodermatoskopia całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
300
wideodermatoskopia dziecka do 12 roku życia
200
wczesne, kontrolne badanie wideodermatoskopowe wytypowanych przez lekarza znamion
200
Chirurgiczne usuwanie znamion
RozwińRozwiń
konsultacja chirurgiczna
zabiegi chirurgiczne są wykonywane u pacjentów pełnoletnich
200
usunięcie 1 znamienia do 1,5cm
w standardowej lokalizacji - tułów/kończyny - w cenie kontrola, zdjęcie szwów
400
usunięcie 1 znamienia powyżej 1,5cm
w szczególnej lokalizacji np. twarz - w cenie kontrola, zdjęcie szwów
500
badanie histopatologiczne jednej zmiany
80
usunięcie dodatkowego znamienia w trakcie jednej wizyty do 1,5cm
standardowej lokalizacji - tułów/kończyny
250
usunięcie dodatkowego znamienia w trakcie jednej wizyty powyżej 1,5cm
w szczególnej lokalizacji np. twarz
350
chirurgia aparatu paznokciowego
500
Covid - informacje
W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy specjalne procedury, które będą obowiązywać przed i podczas wizyty.

Umów się na wizytę w Poznaniu

W celu umówienia terminu wizyty lekarskiej umów się online, zadzwoń lub napisz. Możesz wysłać e-mail bądź skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Medify.me Sp. z o. o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj

Zarejestruj sie online

Szybko i łatwo! 24 h/dobę

Rejestracja telefoniczna:

poniedziałek - wtorek: 10:00⁃18:00

środa: 12:00⁃20:00

czwartek - piątek: 10:00⁃18:00

Zadzwoń+48 781 445 685
Napisz do naszbadamy@twojeznamiona.pl
Lokalizacja

Jak do nas trafić?

Ośrodek znajduje się na parterze w budynku Nobel Tower - wejście niezależne. Parking płatny na miejscu.

Adres

Gabinety Moti-med

Dąbrowskiego 77A

60-101 Poznań

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 10:00 - 20:00

Dojazd

Przystanek tramwajowy:

Polna, Rynek Jeżycki

Melanoma Malignum

Czerniak złośliwy

Czerniak złośliwy (łac. melanoma malignum) jest to nowotwór wywodzący się z komórek barwnikowych. To najgroźniejszy nowotwór skóry, który stanowi około 2% wszystkich zachorowań na nowotwory.
Czerniak najczęściej lokalizuje się na skórze, ale może powstawać też w innych miejscach np. gałce ocznej czy na błonach śluzowych. Czerniak charakteryzuje się wysokim stopniem złośliwości. W przebiegu procesu nowotworowego mogą pojawiać się przerzuty w węzłach chłonnych, ale także przerzuty odległe w innych narządach takich jak płuca czy mózg.
Na czym to polega?

Dermatoskopia

Dermatoskopia pozwala na szczegółową ocenę struktury znamion, a wprowadzenie tej metody badania do rutynowej oceny zmian skórnych poprawia wykrywalność czerniaka o około 30% Dermatoskopowe badanie znamion polega na oglądaniu wszystkich znamion na skórze, w dużym powiększeniu, przy zastosowaniu urządzenia zwanego dermatoskopem.
Klasyczny dermatoskop, który stosują często dermatolodzy w trakcie badania znamion wygląda jak lupka - szkło powiększające z wbudowanych źródłem światła. Takie dermatoskopy powiększają obraz ok. 10-20 krotnie umożliwiając profilaktyczne badanie niepokojących znamion. W trakcie dermatoskopii wszystkich pieprzyków na skórze lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjenta i ogląda obraz powiększonej zmiany. Na podstawie uzyskanego obrazu oraz swojego doświadczenia dermatolog ocenia, które zmiany mogą okazać się niebezpieczne i kieruje pacjenta na ich usunięcie chirurgiczne.
Jak leczyć?

Leczenie czerniaka złośliwego

W leczeniu czerniaka stosuje się różne formy terapii. Podstawowe znaczenie ma nadal leczenie chirurgiczne, w postaci przede wszystkim wycięcia ogniska pierwotnego oraz biopsji węzłów wartowniczych. Zastosowanie chirurgii ma także znaczenie w chorobie zaawansowanej.
W ostatnich latach obserwuje się ogromny postęp w leczeniu czerniaka. Wraz ze znaczącym rozwojem nowoczesnych terapii zmniejsza się liczba wskazań do stosowania chemioterapii czy radioterapii. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z leczenia immunologicznego oraz terapii ukierunkowanej, które przynoszą coraz lepsze efekty i charakteryzują się mniejszymi działaniami niepożądanymi w porównaniu z klasycznym leczeniem systemowym.
Zasada ABCDE

Jakie są objawy czerniaka?

Większość czerniaków w Polsce rozpoznawanych jest za późno. Powiększenie lub zmniejszenie pieprzyka, przebarwienia na skórze, nagłe powstanie jednego lub wielu znamion, zmiana koloru znamienia, swędzenie, łuszczenie się czy krwawienie może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z czerniakiem.
https://www.youtube.com/embed/H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
A
Niesymetryczne
B
Nierówne brzegi
C
Niejednolity kolor
D
Większe niż 6 mm
E
Zmienia się w czasie
A - Asymmetry

Czy znamię jest asymetryczne?

Podziel znamię na dwie połówki i oceń względem dwóch prostopadłych linii czy te dwie części do siebie pasują? Czy znamię jest symetryczne pod względem koloru i struktury?
Większość typowych znamion ma symetryczną budowę. Asymetrią mogą charakteryzować się znamiona dysplastyczne lub czerniaki we wczesnej fazie rozwoju. Każde niesymetryczny pieprzyk powinien zostać zweryfikowany w badaniu dermatoskopowym.
https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI
Główne cechy czerniaka - A B C D E
Grupy ryzka

Jakie są wskazania do badania znamion?

Jasna karnacja
Liczne piegi i pieprzyki na skórze
Opalanie się i oparzenia słoneczne
Srednica znamion
> 6 mm
Znamiona wrodzone
Okres ciąży i połogu
Czerniak lub raki skóry w rodzinie
Zaburzenia odporności
Question
Osoby szczególnie narażone na wystąpienie raka skóry powinny poddawać się dermatoskopowemu badaniu znamion z większą częstotliwością niż standardowe badania przeprowadzane raz do roku.
Na czym to polega?

Wideodermatoskopia

Wideodermatoskopia - komputerowe badanie znamion to obecnie najlepsza metoda profilaktyki groźnych nowotworów skóry. Badanie pieprzyków na skórze z zastosowaniem wideodermatoskopu polega przede wszystkim na ocenie dynamiki zmian zachodzących w badanych znamionach na podstawie analizy porównawczej zdjęć wykonanych na przestrzeni czasu.
Objawy czerniaka mogą być zupełnie nieuchwytne gołym okiem, dlatego tak ważne jest oglądanie znamion w powiększeniu! Dzięki zaawansowanej technologii lekarz ogląda obraz znamion na ekranie komputera po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalistycznej kamery, umożliwiającej uzyskanie nawet 140 - krotnego powiększenia oraz szczegółową analizę struktur znajdujących się w badanym znamieniu.
Kiedy wyciąć pieprzyk?

Usuwanie Znamion

Zawsze przed podjęciem decyzji o tym czy znamię powinno zostać usunięte chirurgicznie czy też może być bezpiecznie usunięte laserowo należy wykonać badanie dermatoskopowe.
Na podstawie wykonanego badanie znamion lekarz kwalifikuje pacjenta do odpowiedniej metody. Chirurgicznie należy usunąc każde atypowe znamię na skórze. Metodą nieinwazyjną można usunąć jedynie zmiany łagodne. Należy jednak pamiętać, że przy usuwaniu znamion metodą laserową, krioterapii lub elektrokoagulacji nie ma możliwości wykonania badania histopatologicznego, a jedynie na jego podstawie można postawić ostateczną diagnozę.

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki.
ZadzwońZadzwoń teraz
+48 781 445 685
twojeznamiona.pl © 2015-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.