Chirurgiczne usuwanie znamion w Warszawie

Centrum badania i usuwania znamion Twoje Znamiona w Warszawie przy ul. Sokołowskiej dostarcza pacjentom kompleksową usługę w zakresie diagnostyki zmian skórnych, w tym chirurgicznego usuwania znamion. Jeśli znamię budzi niepokój lekarza po wykonanym badaniu dermatoskopowym lub towarzyszą mu niepokojące objawy, które zauważył pacjent,  powinno zostać usunięte chirurgiczne wraz z wykonaniem badania histopatologicznego. W warszawskim ośrodku chirurgicznym usuwaniem znamion zajmują się doświadczeni chirurdzy, którzy wykonują zabiegi zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi i aktualną wiedza lekarską.

Chirurgiczne usuwanie znamion wykonywane w centrum badania i usuwania znamion w WarszawieChirurgiczne usuwanie znamion wykonywane w centrum badania i usuwania znamion w Warszawie

Pieprzyki na skórze - czy trzeba usuwać?

Każdy z nas na swojej skórze posiada jakieś znamiona, pieprzyki i im podobne zmiany skórne. Wiele z nich towarzyszy nam od najmłodszych lat, inne pojawiają się na skórze wraz z wiekiem. Pieprzyki nabyte, które objawiają się na naszym ciele pod wpływem ekspozycji słonecznej, promieniowania UVA i UVB czy na skutek otarć, zadrapań itp., jak również zmiany skórne odziedziczone w genach, z reguły mają charakter łagodny. Niestety niektóre z nich przerodzić mogą się w niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia nowotwory skóry, w tym czerniaki. Chirurgiczne usuwanie znamion, między innymi w mieście Warszawa, stało się zatem jednym z ważnych elementów profilaktyki i diagnostyki zmian skórnych.

Regularna kontrola znamion niezbędna

Samobadanie znamion oraz okresowe badanie dermatoskopowe to najważniejszy element dbałości o zdrowie naszej skóry. Pojawienie się nowych zmian skórnych lub zmiany zachodzące w już istniejących pieprzykach nie powinny być lekceważone, gdyż mogą one doprowadzić do rozwoju czerniaka lub raka skóry.

Umów się na badanie znamion

Nie zwlekaj

Umów się na badanie znamion

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Warszawa

Przed podjęciem decyzji o metodzie usunięcia znamienia, konieczne jest poddanie się specjalistycznemu badaniu dermatoskopowemu.  Za jego sprawą lekarz może precyzyjnie ocenić znamiona, a następnie zdecydować, czy konieczne będzie chirurgiczne usunięcie pieprzyka wraz ze podejrzaną zmianą i przekazanie go do wykonania szczegółowego badania histopatologicznego. Wykonanie badania histopatologicznego jest nieodłącznym elementem diagnostyki zmian skórnych i ma szczególne znaczenie w przypadku podejrzenia, że zmiana ma charakter złośliwy. 

Warto również pamiętać, że metoda chirurgiczna jest jedynym sposobem wyleczenia czerniaka w początkowym stadium. Dokonanie chirurgicznego usunięcia zmiany i jej dokładne przebadanie pozwoli odpowiednio ukierunkować dalsze działania diagnostyczne i lecznicze. Metody niechirurgiczne, jak laserowe usuwanie znamion są zasadne jedynie w przypadku występowania zmian o charakterze jednoznacznie łagodnym.

W ośrodku badania i usuwania znamion w Warszawie spotkamy wielu lekarzy zajmujących się diagnostyką zmian skórnych w tym chirurgów, którzy wykonują zabiegi chirurgicznego usuwania niepokojących zmian skórnych wytypowanych do resekcji w trakcie badania wideodermatoskopowego. Warto mieć na uwadze, że decyzję o zastosowaniu określonego postępowania ze znamieniem na podstawie wyników badań dermatoskopowych zawsze podejmuje lekarz – także w sytuacjach, w których pacjent pragnie usunąć pieprzyk ze względów estetycznych, aby poprawić swój wygląd.

Chirurgiczne usuwanie znamion – czy boli?

Każdy zabieg chirurgiczny może budzić obawy, jednak w przypadku usuwania pieprzyków przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa bólu, a sama procedura jest prosta i bezpieczna. W przypadku chirurgicznego usuwania znamion w zasadzie jedynym powikłaniem może być sytuacja, w której pacjent będzie uczulony na substancję znieczulającą. Niezbędne jest zatem przekazanie lekarzowi informacji o wszelkich alergiach i nietolerancjach przed zabiegiem. W niektórych przypadkach – gdy mamy do czynienia ze zmianami większymi, procedura ich chirurgicznego usuwania może zostać przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym.

Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej – przebieg zabiegu

Zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej w ośrodku badania i usuwania znamion w Warszawie dokonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wycina skalpelem zmianę wraz z niewielkim fragmentem zdrowej skóry, aby następnie założyć na ranę szwy oraz opatrunek. W okresie rekonwalescencji zaleca się przemywanie rany roztworem z 70% alkoholu oraz regularne zmienianie opatrunku. Po 7 do 14 dniach w trakcie wizyty kontrolnej zdejmowane są szwy.

Wynik badania histopatologicznego

W tym czasie wycięty materiał – próbka pobrana do biopsji – poddawany  jest badaniu histopatologicznemu. Wyniki dostępne są po około 14-21 dniach. Wyniki przekazywane są pacjentowi w trakcie wizyty kontrolnej lub drogą elektroniczną jeśli pacjent wyrazi na to zgodę. W przypadku rozpoznania nowotworu, niezbędna staje się konsultacja onkologiczna.

Badanie histopatologiczne po chirurgicznym usunięciu znamieniaBadanie histopatologiczne po chirurgicznym usunięciu znamienia

Gdy szczęśliwie nowotwór zostanie wykluczony, nadal należy pamiętać o regularnych badaniach. 

Na miejscu po usunięciu pieprzyka pozostać może blizna, która w zależności od wielkości zmiany i umiejętności gojenia się naszego organizmu jest mniej lub bardziej widoczna.

Chirurgiczne usuwanie znamion w Warszawie – cena

W Centrum Twoje Znamiona chirurgiczne usuwanie znamion jak również badania i pozostałe zabiegi oferowane są w przystępnych, jednolitych cenach. Pacjent zna ostateczną cenę zabiegu przed jego wykonaniem. Cennik podzielony jest w zależności od wielkości, lokalizacji oraz liczby usuwanych znamion. Cena badania histopatologicznego jest stała i nie zmienia się, nawet jeśli w celu postawienia jednoznacznej diagnozy niezbędne jest wykonanie dodatkowych oznaczeń. Dodatkowo pacjenci z nieprawidłowym wynikiem mają możliwość skorzystania z bezpłatnej e-konsultacji ze specjalistą onkologii klinicznej.

Centrum badania i usuwania znamion w Warszawie - poznaj szczegóły

twojeznamiona.pl © 2015-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.