Gdzie badać znamiona w Warszawie w 2020

W 2020 roku nigdzie nie wyjeżdżałeś? Spędziłeś wakacje w Lake Park Wilanów w Warszawie? Wykupiłeś lekcje wakeboardingu i pograłeś w siatkówkę plażową. Po kąpielach wodnych i słonecznych kupiłeś karnet do mini-spa by zadbać o skórę, ale czy korzystałeś z kremów z filtrem?

Zbadałeś czy na jej powierzchni nie ma nowych znamion? Nawet jeśli odpowiedź na dwa ostatnie pytania brzmi "nie", to zawsze możesz to zrobić. Warto, bo…

Czerniak to nowotwór złośliwy

Pojawia się najczęściej w obrębie skóry i powstaje z melanocytów, komórek skóry wytwarzających melaninę, które zostały uszkodzone przez promieniowanie UV. Ryzyko wzrasta wielokrotnie, jeżeli jesteś w grupie ryzyka i na słońce zostały wystawione znamiona wrodzone, czyli pieprzyki które dobrze znasz. Ryzyko rozwoju nowotworu ze zmian o średnicy powyżej 20 cm wynosi aż 10%.

Jak wygląda czerniak? ZDJĘCIA

Zobacz również:

Jak wygląda czerniak? ZDJĘCIA

Czerniak skóryCzerniak skóry

Co jeszcze zwiększa szanse zachorowania na czerniaka skóry?

Jeśli jesteś osobą o jasnej skórze, włosach rudych lub blond, masz piegi ryzyko rozwoju czerniaka jest większe, podobnie jak w sytuacji, gdy na ten nowotwór chorował ktoś z bliższej lub dalszej rodziny. Ostrożność powinni zachować wszyscy. Uzłośliwiać mogą się znamiona, których nawet nie widzimy i nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. Monitorowanie i badanie znamion atypowych na owłosionej skórze głowy, stopach, dłoniach jest bezwzględną koniecznością.

Umów się na badanie znamion w Warszawie

Czytaj, ale również działaj!

Umów się na badanie znamion w Warszawie

Ochrona pieprzyków przed słońcem

Powinieneś chronić nie tylko pieprzyki, ale całą skórę. Zakrywanie ciała i krem z filtrem będą na to najlepszym sposobem. Przy wyborze emulsji kieruj się swoim fenotypem. Osoby z fenotypem 1 o mlecznej karnacji i wrażliwej skórze powinny sięgać po najwyższe filtry. Podobnie jak osoby przebywające i pracujące na powietrzu cały dzień. Przedstawicielom fenotypu 2 o jasnej karnacji i skórze normalnej może wystarczyć filtr SPF 50. Nawet ciemna karnacja i włosy nie zwalniają ze stosowania kremów z filtrem. A gdy jedziesz na tropikalne wakacje również stosuj najwyższe faktory.

Wideodermatoskopia – kiedy wykonać badanie?

Wideodermatoskopy cyfrowe Twoje ZnamionaWideodermatoskopy cyfrowe Twoje Znamiona

Trudno znaleźć kogoś, kto nie ma na ciele żadnego pieprzyka. Tak samo trudno będzie Ci znaleźć je wszystkie, a jeszcze trudniej będzie zbadać je "gołym okiem". Co miesięczna obserwacja ma sens, ale przecież nie jesteś dermatologiem – lekarzem specjalistą. Z troski o skórę przynajmniej raz w roku możesz wykorzystać technologię i FotoFinder Medicam 1000, który zmienił dzisiejszą dermatoskopię.

Jak przygotować się do badania?

Znajdź miejsce, gdzie będziesz mógł skorzystać z fachowej konsultacji wielospecjalistycznej. Na warszawskiej Woli w Twoje Znamiona Centrum Diagnostyki Znamion dokładnie pod adresem Sokołowska 9/U-02 przyjmują doskonali dermatolodzy. Dzięki rejestracji badania jego wyniki można przesłać i skonsultować ze specjalistami w dowolnym miejscu na świecie.

Będziesz poproszony o informacje czy wygląd znamion Cię niepokoi, a jeśli tak, to dlaczego. Lekarz zapyta również o stan zdrowia i prowadzony tryb życia, aby ocenić, czy znajdujesz się w grupie ryzyka.

Badanie znamion Twoje ZnamionaBadanie znamion Twoje Znamiona

Samo trwające około 30 minut badanie wideodermatoskopowe przeprowadzane jest w odpowiednio przygotowanym gabinecie za pomocą nowoczesnego wideodermatoskopu FotoFinder Medicam 1000. Urządzenie to posiada kamerę, która oferuje doskonałą jakość obrazu i zdjęć w rozdzielczości Full HD. Lekarze badają znamiona oglądając wideoskopem całe ciało pacjenta i mapują te pieprzyki, które niepokoją i wymagają dalszej obserwacji.

Jeśli okaże się, że znamię musi zostać usunięte, lekarz skieruje Cię do zaufanych chirurgów specjalizujących się w usuwaniu znamion. Lekarze Ci współpracują ze sobą, co gwarantuje spójność leczenia i możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych metod terapeutycznych. Profesjonalizm i pełna współpraca są bardzo ważne. Niewłaściwie przeprowadzone cięcie przy usuwaniu znamienia (które ewentualnie będzie zdiagnozowane jako czerniak) może uniemożliwić onkologowi oznaczenie tzw. węzłów wartowniczych.

Jak chronić się przed nowotworem skóry?

Zobacz również:

Jak chronić się przed nowotworem skóry?
twojeznamiona.pl © 2015-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.