Warszawskie Centrum Badania i Usuwania Znamion

Wszystkie swoje działania skupiamy na kompleksowej diagnostyce znamion aby wyeliminować nowotwory skóry z życia milionów ludzi.
Upewnij się, że czerniak nie ukrywa się w jednym z niepozornych pieprzyków na Twojej skórze.
Wszystkie swoje działania skupiamy na kompleksowej diagnostyce znamion aby wyeliminować nowotwory skóry z życia milionów ludzi. Upewnij się, że czerniak nie ukrywa się w jednym z niepozornych pieprzyków na Twojej skórze.
Warszawskie Centrum Badania i Usuwania Znamion
Jak możemy Ci pomóc?

Nasze usługi

W naszym Centrum Badania i Usuwania Znamion w procesie diagnostycznym uczestniczą dermatolodzy, chirurdzy oraz onkolodzy, zapewniając pacjentom kompleksową opiekę i profesjonalną diagnostykę.
Chirurgiczne Usuwanie Znamion
Każda niepokojąca zmiana skórna powinna być usunięta chirurgicznie gdyż tylko na podstawie badania histopatologicznego można postawić jednoznaczną diagnozę. Przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien poddać się badaniu dermatoskopowemu.
Nieinwazyjne Usuwanie Znamion
Nieinwazyjne usuwanie łagodnych pieprzyków laserem Co2 lub metodą krioterapii jest zarezerwowane dla łagodnych zmian skórnych. Lekarz po wykonaniu badania dermatoskopowego wszystkich znamion kwalifikuje znamiona do odpowiedniej metody zabiegowej.
Dermatoskopowe Badanie Znamion
Wideodermatoskopowe badanie wszystkich znamion na skórze z mapowaniem zmian wytypowanych przez lekarza do obserwacji oraz archiwizacją wykonanych zdjęć jest podstawowym narzędziem profilaktyki nowotworów skóry.
Jak rozpoznać czerniaka?

Czerniak nie zawsze jest czarny

Pamiętaj czerniak nie zawsze jest czarny, nie zawsze szybko rośnie, a zmian możesz nie zauważyć gołym okiem.
Chcesz cieszyć się długim, zdrowym życiem, lecz martwią Cię znamiona na Twoim ciele?
Obawiasz się, że plamka na Twojej skórze to czerniak?
W natłoku codziennych spraw nie znalazłeś jeszcze czasu, aby to sprawdzić?
Czerniak

Cennik naszych usług

Rozwiń kategorię, aby umówić się online
Chirurgiczne usuwanie znamion
ZwińZwiń
usunięcie 1 zmiany skórnej
500
badanie histopatologiczne 1 zmiany
120
usunięcie kolejnej zmiany w trakcie jednej wizyty
360
konsultacja chirurgiczna
200
biopsja z badaniem histopatologicznym
350
Nieinwazyjne usuwanie znamion
RozwińRozwiń
usuwanie laserowe 1 zmiany skórnej - laser CO2
500
usuwanie każdej kolejnej zmiany w trakcie jednej wizyty
10
krioterapia 1 zmiany skórnej
250
krioterapia każdej kolejnej zmiany w trakcie jednej wizyty
10
Badanie znamion - wideodermatoskopia
RozwińRozwiń
wideodermatoskopia całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
300
wideodermatoskopia dziecka do 12 roku życia
200
wczesne, kontrolne badanie wideodermatoskopowe wytypowanych przez lekarza znamion
200
Konsultacje Onkologiczne - czerniak
RozwińRozwiń
e-wizyta - wideokonferencja
200
Konsultacje dermatologiczne
RozwińRozwiń
konsultacja dermatologiczna
inne schorzenia skóry: trądzik, łuszczyca, grzybica itp.
250
Covid - informacje
W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy specjalne procedury, które będą obowiązywać przed i podczas wizyty.

Umów się na wizytę w Warszawie

W celu umówienia terminu wizyty lekarskiej umów się online, zadzwoń lub napisz. Możesz wysłać e-mail bądź skorzystać z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Medify.me Sp. z o. o. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się tutaj

Zarejestruj sie online

Szybko i łatwo! 24 h/dobę

Rejestracja telefoniczna:

poniedziałek - wtorek: 10:00⁃18:00

środa: 12:00⁃20:00

czwartek - piątek: 10:00⁃18:00

Zadzwoń+48 781 445 685
Napisz do naszbadamy@twojeznamiona.pl
Lokalizacja

Jak do nas trafić?

Centrum Badania Znamion znajduje się w tym samym pasażu co Auchan - Gabinety Oricea. Przed Auchan są dostępne miejsca parkingowe.

Adres

Gabinety Oricea

ul. Sokołowska 9/U-02

Dzielnica - Wola

01-142 Warszawa

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 10:00⁃19:00,

czwartek: 8:00 - 19:00

Dojazd

Przystanek tramwajowy:

Sokołowska

Stacja metra:

Młynów

Opinie pacjentów

Oni nam zaufali

Znamię z jakim przyszłam nie było groźne, ale najzwyczajniej mi się nie podobało, bo było w widocznym miejscu, w okolicy policzka. Zdecydowałam się je usunąć, po zabiegu nie było żadnych komplikacji. Wszystko dobrze się zagoiło, w ogóle nic nie widać.
Odwiedziłem już kilka przychodni leczące zmiany skórne, ale dopiero tutaj przy pomocy nowoczesnego sprzętu określono prawidłowo moje znamię, które zostało już usunięte.
Chciałam się umówić na laserowe usunięcie nietypowego pieprzyka na nodze jednak po rozmowie z Panią w rejestracji zdecydowałam się najpierw na badanie wszystkich znamion. Całe szczęście, bo znamię które chciałam usunąć laserem okazało się czerniakiem! Dziękuję wszystkim za pomoc! Jestem teraz pod stałą kontrolą.
Na czym to polega?

Chirurgiczne Usuwanie Znamion

Zabieg polega na wycięciu zmiany wraz z fragmentem zdrowej skóry za pomocą skalpela. Następnie chirurg zakłada się szwy, które zdejmowane są po 7–14 dniach oraz opatrunek.
Należy pamiętać, że usuwanie znamion bez uprzedniego badania może być niebezpieczne dlatego przed podjęciem decyzji o sposobie usunięcia pieprzyka powinien być on zbadany dermatoskopowo. Bardzo ważnym elementem zabiegu usuwania znamion jest badanie histopatologicznepobranego w trakcie zabiegu wycinka skóry - dopiero na jego podstawie stawiana jest ostateczna diagnoza.
Ważne infromacje

Chirurgiczne usuwanie pieprzyków

Zabieg chirurgicznego usuwania znamion jest krótki, nie wymaga pobytu w szpitalu, trwa zwykle ok. 20-30 min.

Ile trwa zabieg?

Zabieg chirurgicznego usuwania znamion jest krótki, nie wymaga pobytu w szpitalu, trwa zwykle ok. 20-30 min.
Zabieg usuwania znamion odbywa się w znieczuleniu miejscowym przy zachowaniu pełnej świadomości pacjenta.

Czy usuwanie znamion boli?

Zabieg usuwania znamion odbywa się w znieczuleniu miejscowym przy zachowaniu pełnej świadomości pacjenta.
Wielkość powstałej po zabiegu blizny jest uzależniona od wielkości znamienia oraz przestrzegania zaleceń pozabiegowych.

Jak duża będzie blizna?

Wielkość powstałej po zabiegu blizny jest uzależniona od wielkości znamienia oraz przestrzegania zaleceń pozabiegowych.
Na czym to polega?

Laserowe Usuwanie Znamion

Zabieg laserowego usuwania znamion polega na skierowaniu promienia lasera na usuwane tkanki, które odparowują. Procedura nie wymaga użycia skalpela, ani innych narzędzi chirurgicznych. Laserowe usuwanie pieprzyków wykonywane jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym.
Wszystkie nieinwazyjne metody usuwania zmian skórnych - usuwanie laserowe znamion, kriochirurgia czy elektrokoagulacja zarezerwowane są do usuwania zmian łagodnych. Usunięcie czerniaka metodą laserową pozbawia tej możliwości i stwarza niebezpieczeństwo rozwoju zaawansowanej choroby nowotworowej w przyszłości, dlatego decyzję o tym, czy znamię zostanie usunięte laserowo czy chirurgicznie zawsze podejmuje lekarz w trakcie badania dermatoskopowego znamion. Tylko dzięki dermatoskopii lekarz jest w stanie odróżnić zwykłe znamię od niebezpiecznego czerniaka
FAQ

Najczęstsze pytania pacjentów

Usuwać czy “nie ruszać”?

Stwierdzenie, że “znamion lepiej nie ruszać” to niebezpieczny przesąd, który może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Pamiętajmy, że wcześnie wykryty czerniak może być całkowicie wyleczony. Każdy atypowy pieprzyk powinien być niezwłocznie usunięty chirurgicznie.

Czy mogę usunąć znamię laserem?

Usunięcie laserowe jest możliwe jeśli po uprzednim badaniu dermatoskopowym w ocenie lekarza znamię nie budzi niepokoju onkologicznego. Usuwając znamiona laserem musimy pamiętać, że pozbawiamy się możliwości wykonania badania histopatologicznego.
Na czym to polega?

Dermatoskopia

Dermatoskopia pozwala na szczegółową ocenę struktury znamion, a wprowadzenie tej metody badania do rutynowej oceny zmian skórnych poprawia wykrywalność czerniaka o około 30% Dermatoskopowe badanie znamion polega na oglądaniu wszystkich znamion na skórze, w dużym powiększeniu, przy zastosowaniu urządzenia zwanego dermatoskopem.
Klasyczny dermatoskop, który stosują często dermatolodzy w trakcie badania znamion wygląda jak lupka - szkło powiększające z wbudowanych źródłem światła. Takie dermatoskopy powiększają obraz ok. 10-20 krotnie umożliwiając profilaktyczne badanie niepokojących znamion. W trakcie dermatoskopii wszystkich pieprzyków na skórze lekarz przykłada urządzenie do skóry pacjenta i ogląda obraz powiększonej zmiany. Na podstawie uzyskanego obrazu oraz swojego doświadczenia dermatolog ocenia, które zmiany mogą okazać się niebezpieczne i kieruje pacjenta na ich usunięcie chirurgiczne.
Diagnostyka czerniaka

Konsultacje Onkologiczne

Po rozpoznaniu czerniaka pacjent wymaga dalszej diagnostyki w postaci m.in. docięcia brzegów zmiany z odpowiednim marginesem oraz wykonania biopsji węzłów chłonnych wartowniczych. Na tym etapie niezbędna jest też konsultacja onkologiczna.
W trakcie konsultacji z onkologiem pacjent otrzymuje zalecenia postępowania w sytuacji usunięcia zmiany nowotworowej, które dotyczą m.in wykonania niezbędnych badań kontrolnych, możliwości leczenia uzupełniającego, a także leczenia zaawansowanego czerniaka.

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki.
ZadzwońZadzwoń teraz
+48 781 445 685
twojeznamiona.pl © 2015-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.