Badanie Znamion - Wideodermatoskopia w Centrum Badania Znamion w Warszawie

W naszym warszawaskim ośrodku Ogólnopolskiego Centrum Badania Znamion wykonujemy badanie wideodermatoskopowe całego ciała. Wierzymy, że dzięki naszemu programowi profilaktyki zmniejszymy zachorowalność i umieralność z powodu nowotworów w Warszawie. W naszym Centrum skupiamy się wyłącznie na diagnostyce zmian skórnych i profilaktyce oraz leczeniu nowotworów skóry w tym czerniaka. To wyróżnia nas spośród innych miejsc na mapie Warszawy oferujących podobne usługi.

Jak wygląda badanie znamion w Warszawie?

W naszym Warszawskim Centrum Diagnostyki Znamion utrzymujemy taki sam proces badania, jak w naszych pozostałych placówkach. Pierwszym etapem diagnostyki jest zawsze staranny wywiad z Pacjentem. Nasi lekarze wypytują Pacjenta, czy któreś znamiona budzą jego niepokój i dlaczego. Starają się ustalić, czy znamię szybko się powiększyło, bądź zmieniło kolor, jak również, czy pacjent znajduje się w tak zwanej grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na czerniaka skóry (np. występowanie czerniaków w rodzinie).

[Zobacz] Czy znajdujesz się w grupie ryzyka zachorowania na czerniaka

Następnie nasi lekarze oglądają całe ciało Pacjenta wspomagając się wideodrmatoskopem. W trakcie wizyty badamy wszystkie znamiona, ponieważ istotne jest, żeby nie pominąć żadnej części ciała. Mapujemy znamiona wymagające monitorowania ewentualnych zmian zachodzących w obrębie znamienia. Często zdarza się, że znajdujemy niepokojące zmiany w miejsach, których sam Pacjent nie mógł łatwo zobaczyć (na przykład na plecach) oraz tak nieoczywistych jak podeszwy stóp, przestrzenie między palcami, czy we włosach.

Jak łatwo można się domyślić, czas badania całego ciała zależy bezpośrednio od liczby zmian na skórze, jednak cena badania w naszym Centrum Badania Znamion w Warszawie nie jest zależna od liczby znamion.

Centrum Badania Znamion Warszawa - Gabinet

Czas trwania badania znamion

Czas badania wszystkich znamion zależy bezpośrednio od liczby znamion na ciele pacjenta, jednak dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że zajmuje nam średnio ok. 30 minut w przypadku badania pełnego - to znaczy pierwszorazowego, lub po upływie ponad pół roku od poprzedniego badania w naszym Centrum Diagnostyki Znamion. W przypadku obecności bardzo licznych znamion dla naszych pacjentów rezerwujemy wiecej czasu. Wczesne badania kontrolne (do 6 miesięcy od pełnego badania znamion), badania dzieci trwają krócej, średnio 15-20 minut, co uwzględniamy również w naszym cenniku obniżając cenę takiego badania.

Cennik Warszawa

Poniżej znajduje się dokładny cennik wideodermatoskopowego badania znamion z uwzględnieniem wczesnych badań kontrolnych, jak również badania najmłodszych pacjentów.

Badanie znamion - wideodermatoskopia
całego ciała z mapowaniem wytypowanych przez lekarza znamion
300 zł
dziecko do 12 r.ż.
200 zł
wczesne, kontrolne badanie wideodermatoskopowe
200 zł
Chirurgia
Usunięcie 1 znamienia
500 zł
Badanie histopatologiczne
120 zł
Usunięcie kolejnej zmiany w trakcie jednej wizyty
360 zł
Konsultacja chirurgiczna
250 zł
Biopsja z badaniem histopatologicznym
350 zł
Usuwanie laserowe - laser CO2
od 500 zł, każda kolejna zmiana + 10 zł
Dermatologia
Konsultacja dermatologiczna
250 zł
Krioterapia
od 250 zł, każda kolejna zmiana + 10 zł
Centrum Badania Znamion Warszawa - Recepcja

Wideodermatoskop cyfrowy

Badanie znamion, pieprzyków wykonujemy z pomocą wideodermatoskopu cyfrowego, co umożliwia nam oglądanie zmian skórnych w powiększeniu oraz archiwizację zdjęć - tworzenie mapy ciała. Każde badanie poszerzone jest o wywiad dotyczący zmian skórnych. Dzięki zaawansowanej technologii nasi lekarze mogą dokonać precyzyjnej oceny znamion zarówno w trakcie wizyty jak również po jej zakończeniu konsultując się z innymi dermatologami, onkologami z naszego Ogólnopolskiego Centrum Badania Znamion. Dzięki rozwiązaniom telemedycznym możliwe są konsultacje z najlepszymi specjalistami w całej Polsce.

[Zobacz] Jak zapobiegać nowotworom skóry

W naszym Centrum Badania Znamion w Warszawie badanie wideodermatoskopowe przeprowadzane jest w odpowiednio przygotowanym gabinecie za pomocą nowoczesnego wideodermatoskopu FotoFinder. Wideodermatoskop komputerowy wyposażony jest w kamerę, która oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD, która jest widoczna zarówno w podglądzie na żywo jak i w wykonanych zdjęciach.

Jeśli okaże się, że znamię musi zostać usunięte, kierujemy naszych pacjentów do zaufanych chirurgów specjalizujących się w usuwaniu znamion. Nasi chirurdzy współpracują z lekarzami kierującymi na usunięcie co pozwala indywidualnie podejść do każdego pacjenta, a usunięcie znamienia jest zgodne z wytycznymi i zaleceniami lekarza kierującego.

Kto powinien zgłosić się na badanie znamion?

Badanie znamion jest badaniem profilaktycznym i każdy powinien się jemu poddać raz w roku. Badanie dermatoskopowe przeprowadza się również w każdym przypadku podejrzenia czerniaka skóry. Ponadto po rozpozaniu czerniaka, najbliższa rodzina chorego powinna regularnie kontrolować swoje znamiona.

[Zobacz] Jak kontrolować swoje znamiona

Centrum Badania Znamion Warszawa

Na badanie należy zgłosić się zawsze, gdy ze znamieniem dzieje się coś niepokojącego. Powiększenie lub zmniejszenie znamienia (pieprzyka, przebarwienia), nagłe powstanie jednego lub wielu znamion albo zmiana koloru znamienia, czy też krwawienie z niego jest bezwzględnym wskazaniem do niezwłocznego wykonania dermatoskopii. Jeśli znamię zaczyna swędzieć, łuszczyć się, krwawić, ma niejednolite brzegi, niejednolity kolor i dynamicznie zmienia się w czasie, należy jak najszybciej umówić się na badanie dermatoskopowe.

Jak przygotować się do badania znamion?

Panie powinny dokonać bardzo dokładnego demakijażu twarzy, gdyż nawet delikatny podkład jest doskonale widoczny w dużym powiększeniu i zaburza obraz badanych zmian skórnych. Panowie natomiast powinni skrócić owłosienie lub ogolić się w miejscach gdzie posiadają znamiona.

Czy wszystkie znamiona powinno się badać?

Tak, ważne jest, żeby nie pominąć żadnej części ciała w trakcie badania znamion. Stąd też nazwa badanie znamion całego ciała lub badanie znamion z mapowaniem ciała. Często zdarza się, że znajdujemy niepokojące zmiany w miejsach, których sam Pacjent nie mógł łatwo zobaczyć.

[Zobacz] Dowiedz się więcej o naszych lekarzach

Centrum Badania Znamion Warszawa - Gabinet

Jeśli dotychczas wykonywałeś badania dermatoskopowe w innym miejscu możesz poprosić o wydanie swojej dokumentacji medycznej w tym dokumentacji fotograficznej kontrolowanych znamion. Na tej podstawie możesz dalej kontynuować regularną kontrolę swoich zmian skórnych w naszym Centrum Badania Znamion.

Czy badanie wideodermatoskopem wykonuje się jeden raz, czy należy je powtarzać?

Badanie jest nieinwazyjne i nie obciąża organizmu, może być wykonywane nawet u kobiet w ciąży. Przy ponownym wykonaniu badania znamion można porównać zapamiętany wcześniej przez wideodermatoskop obraz znamienia z aktualnym obrazem i podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego usunięcia zmiany. Badanie należy powtarzać co rok, natomiast w przypadku pacjentów z grupy ryzyka lub osób posiadających znamiona podejrzane zalecamy wcześniejszy termin następnego badania dermatoskopowego.

Rejestracja na badanie dermatoskopowe w Warszawie

+48 781 445 685
zbadamy@twojeznamiona.pl

Godziny pracy rejestracji telefonicznej:
Pon., Wt., Czw., Pt.
10:00-18:00
Śr.
12:00-20:00

Gdzie znajdziesz nas w Warszawie

Oricea
ul. Sokołowska 9/U-02
01-142 Warszawa

Bambajem do nas na Wolę też dojedziesz! Mamonę zostaw w domu - preferujemy płatność kartą!

Twoje Znamiona - Opinie pacjentów

Nie zwlekaj! Pozwól nam zbadać

Twoje znamiona.

Rozumiesz już jak ważne jest regularne badanie skóry. Skontaktuj się z nami i dołącz do programu profilaktyki. Jeśli nadal coś jest dla Ciebie niejasne, nasz konsultant odpowie na Twoje pytania.
Umów się