Gdzie zbadać pieprzyki?

Znamiona można zbadać najczęściej u lekarza dermatologa lub lekarza onkologa. Dermatolodzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry, w tym w badaniu znamion i innych zmian skórnych. Onkolodzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem nowotworów, w tym czerniaka. Najlepiej jednak zwrócić uwagę na to, by lekarz do którego się udajemy specjalizował się w diagnostyce znamion bez względu na jego wyjściową specjalizację.

Kamera wideodermatoskopuKamera wideodermatoskopu

Aby zbadać swoje znamiona, najlepiej umówić się na wizytę w centrum diagnostyki zmian skórnych. W takim miejscu pracują lekarze ciągle podnoszący swoje kwalifikacje i diagnozujący na codzień najwięcej nowotworó skóry. Dodatkowo dysponują oni niezbędnym sprzętem oraz procedurami umożliwiającymi postawienie najdokładniejszej diagnozy w jak najkrótszym czasie.

Dermatoskopia - Badanie Znamion

Zobacz również:

Dermatoskopia - Badanie Znamion

Należy pamiętać, że lekarz przeprowadzający badanie znamion powinien obejrzeć wszystkie znamiona na ciele, a nie jedynie te, które wyjściowo zaniepokoiły pacjenta. W przypadku podejrzenia, że któreś ze zbadanych znamion może budzić niepokój onkologiczny, zleci on dalszą diagnostykę w postaci badań kontrolnych, lub chirurgicznego usunięcia wraz z badaniem histopatologicznym.

Centrum Dermatoskopowego Badania Znamion

Centrum Diagnostyki Znamion, zwane również Centrum Dermatoskopowego Badania Znamion to placówka medyczna lub dział w placówce medycznej, której specjalizacją jest diagnostyka i leczenie znamion oraz czasem również innych zmian skórnych. W takim centrum pacjenci mogą skonsultować się z lekarzami specjalizującymi się w dermatologii, onkologii, chirurgii a przede wszystkim kompleksowej diagnostyce zmian skórnych, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry, w tym wczesnych faz czerniaka.

W Centrum Diagnostyki Znamion mogą być stosowane różne metody diagnozowania znamion, takie jak dermatoskopia, wideodermatoskopia, obrazowanie skóry za pomocą światła widzialnego lub niewidzialnego, a także biopsja lub usunięcie chirurgiczne podejrzanych znamion. Wszystkie te metody mają na celu jak najwcześniejsze wykrycie potencjalnie niebezpiecznych znamion i zapobieżenie rozwojowi raka skóry.

Centrum Diagnostyki Znamion oferuje także opiekę nad pacjentami, którzy chcą regularnie monitorować swoje znamiona w celu wykrycia wczesnych oznak czerniaka. Realizowane jest to poprzez regularne przypomnienia o wizytach kontrolnych, darmowe konsultacje onkologiczne w przypadku diagnozy nowotworu oraz pomoc w dalszym leczeniu choroby nowotworowej.

twojeznamiona.pl © 2015-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.