Laserowe Usuwanie Znamion w Warszawie

Znamiona stanowią nieodłączną część skóry każdego z nas. Ich różne formy, w tym w szczególności znamiona barwnikowe (pieprzyki), zauważyć możemy w najróżniejszych punktach naszego ciała. Zmiany te mogą być naszym uroczym znakiem rozpoznawczym lub kompleksem, jednak często są także objawem poważnych chorób skóry, w tym nowotworów. Jak możemy zweryfikować, czy niepozorne pieprzyki wymagają laserowego usuwania? Gdzie w Warszawie możemy znaleźć profesjonalną pomoc i pozbyć się niechcianej ozdoby?

Laserowe usuwanie pieprzykaLaserowe usuwanie pieprzyka

Różnorodność zmian pojawiających się na skórze wymaga specjalistycznego podejścia i szczegółowej diagnostyki. Ważne są zatem dokładne badania, zanim zostaniemy skierowani na laserowe usuwanie znamion. Niezawodne wsparcie oferujemy w naszym Centrum Usuwania Znamion w Warszawie, na Woli przy ul. Sokołowskiej, gdzie można usunąć znamiona w sposób nieinwazyjny, nie pozostawiający widocznych blizn - metodą laserową. 

Na czym polega laserowe usuwanie znamion?

Usuwanie zmian odbywa się w naszej placówce w Warszawie przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 lasmed. Łagodne zmiany poddawane są działaniu wiązki lasera CO2, który powoduje odparowanie skóry. Jego efekty kosmetyczne są wyraźnie lepsze w porównaniu z zabiegami dokonywanymi chirurgicznie – jest to szczególnie ważne podczas usuwania znamion na twarzy.

Znamiona na twarzy.Zwykłe znamiona na twarzy. Źródło: freepik.com

Laserowe usuwanie pieprzyków nie wymaga stosowania skalpela, narzędzi chirurgicznych, czy zakładania szwów. Metoda laserowa jest bezkontaktowa, a narośle skórne są precyzyjnie odparowywane w sposób ciągły, punktowy lub warstwowy. Jeżeli to możliwe, część usuwanej zmiany oddawana jest do badań, celem wykluczenia nieprawidłowości. Po zabiegu laserowego usuwania znamion gojenie przebiega stosunkowo szybko. A im mniejszy był pieprzyk lub włókniak, tym mniejsza blizna pozostanie. Warto po zabiegu zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, aby nie dopuścić do jej zakażenia. Lekarz może zalecić specjalne maści i kremy przyspieszające regenerację naskórka.

Dlaczego usuwamy znamiona?

Ogromna większość zmian skórnych ma charakter łagodny, jednak niektóre z nich mogą przybrać formę niebezpiecznego czerniaka. Decyzję o ich usunięciu podejmujemy zwykle po wykonaniu badania dermatoskopowego wszystkich znamion na ciele, ze względów zdrowotnych - niepokojące, atypowe pieprzyki lub estetycznych - zmiany łagodne. Pieprzyki to znamiona skórne będące efektem stopniowo namnażających się komórek barwnikowych. Niektóre z nich mamy od urodzenia, inne nabywamy pod wpływem czynników zewnętrznych, jak nadmierna ekspozycja słoneczna, promieniowanie ultrafioletowe UVA/UVB, otarcia, skaleczenia czy zadrapania. Zdarza się także, że dziedziczymy je w genach.

Zwykłe znamiona na szyiZwykłe znamiona na szyi. Źródło: pexels.com

Diagnostyka a laserowe usuwanie pieprzyków

Kluczowym elementem, niezbędnym we wczesnym wykrywaniu podejrzanych zmian skórnych, jest regularne samobadanie, jednak okresowe wizyty u dermatologa to najlepsze co możemy zrobić dla zdrowia skóry. Jeżeli chcemy usunąć nieestetyczne znamię, uprzednio musimy poddać się specjalistycznym badaniom, celem jego szczegółowej oceny.

Nieinwazyjne Usuwanie Znamion

Zobacz również:

Nieinwazyjne Usuwanie Znamion

Najpopularniejszą formą badania jest dermatoskopia, która stanowi skuteczny sposób diagnozowania oraz monitorowania znamion skórnych. W naszym gabinecie w Warszawie, wykonujemy wideodermatoskopię, czyli komputerowe badanie znamion przy pomocy wideodermatoskopu. Analiza skóry, przeprowadzona dzięki niemu, możliwa jest w bardzo dużym powiększeniu, przez co daje niesamowicie dokładny obraz.

Kamera wideodermatoskopuKamera wideodermatoskopu

Laserowe usuwanie znamion - przeciwwskazania

Podstawą do wyboru chirurgicznej lub niechirurgicznej formy usuwania znamienia jest ocena zmian skórnych dokonana przez lekarza. Złośliwe lub podejrzanie wyglądające formy wymagają interwencji chirurgicznej, gdyż usunięta zmiana poddawana jest badaniu histopatologicznemu. Te problematyczne zmiany są zatem przeciwwskazaniem do laserowego usuwania znamion. Gdy jednak mają one charakter łagodny, dopuszczalne stają się opcje niechirurgiczne jak laserowe usuwanie pieprzyków. Metoda ta jest bezinwazyjna i można wykonywać ją w każdym wieku.

Laserowe usuwanie znamion – cena

Oferta badań i zabiegów dermatologicznych, w tym usuwania znamion, jest bardzo obszerna. W Warszawie w naszym gabinecie oferujemy atrakcyjne ceny usług, w tym laserowe usuwanie pieprzyków.

Warszawskie Centrum Badania Znamion

Zobacz również:

Warszawskie Centrum Badania Znamion
twojeznamiona.pl © 2015-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.