Kampania Społeczna "Nie przekonuj się na własnej skórze"

Czerniak, jeden z najgroźniejszych nowotworów skóry, rośnie w siłę, a jego wykrywanie we wczesnym stadium jest kluczowe dla skutecznego leczenia. W tym kontekście, nasza kampania społeczna #nawlasnejskorze, prowadzona przez Twoje Znamiona, ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej groźnej choroby oraz promowanie regularnych badań dermatoskopowych.

Kampania społeczna Nie przekonuj się #nawłasnejskórzeKampania społeczna Nie przekonuj się #nawłasnejskórze

Dlaczego #nawlasnejskorze?

W ciągu ostatnich 30 lat w Polsce zachorowalność na czerniaka złośliwego wzrosła aż o 300%. Według prognoz z najnowszych badań, do 2040 roku liczby przypadków na całym świecie zwiększy się o 57%, a śmiertelność z powodu tej choroby aż o 68%.

Pomimo alarmujących statystyk, nadal brakuje odpowiedniej świadomości społecznej o zagrożeniach związanych z czerniakiem. Specjaliści medyczni alarmują, że pacjenci często lekceważą zagrożenie, mylnie przypisując ochronę przeciwsłoneczną wyłącznie do okresu wakacji, błędnie zakładając, że ciemniejszy odcień skóry zapewnia bezpieczeństwo, a znamiona traktują głównie jako kwestię kosmetyczną.

O kampanii opowiada specjalistka onkologii klinicznej Agnieszka Czyżewska:

https://youtu.be/lR9PgkHZqU4
specjalistka onkologii klinicznej Agnieszka Czyżewska

Niestety, mimo tych zatrważających danych, poziom świadomości na temat czerniaka wciąż jest niewystarczający.

Zetknęliśmy się z licznymi mitami na ten temat. Naszym celem jest dotarcie do szerokiej publiczności, by podnieść świadomość, że choroby skórne, w tym czerniak, stanowią poważne zagrożenie dla każdego z nas. Nasza kampania nie ma na celu jedynie wzbudzenia obaw, ale przede wszystkim edukacji. Pragniemy pokazać, że poprzez proste działania, można znacząco obniżyć ryzyko zachorowania na czerniaka lub wykryć go w jego początkowym stadium.

  • Wczesne Wykrywanie to Klucz do Przeżycia: Wczesna diagnoza czerniaka znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. Nasza kampania edukuje społeczeństwo o znaczeniu regularnych badań skóry oraz jak rozpoznawać podejrzane znamiona.

  • Edukacja i Świadomość: Zwiększamy świadomość o czerniaku poprzez edukacyjne treści online, warsztaty oraz wydarzenia. Udostępniamy materiały informacyjne dotyczące czerniaka i jego prewencji.

  • Współpraca z Ekspertami: Współpracujemy z renomowanymi dermatologami i onkologami, aby zapewnić najwyższą jakość informacji i porad.

  • Dostęp do Badań Profilaktycznych: Ułatwiamy dostęp do badań dermatoskopowych, oferując pakiety badań w preferencyjnych cenach oraz udostępniamy bardzo szybkie terminy w naszych centrach medycznych.

Kampania społeczna Nie przekonuj się #nawłasnejskórze

Zobacz również:

Kampania społeczna Nie przekonuj się #nawłasnejskórze

Naukowe osiągnięcia w dziedzinie badań nad czerniakiem otworzyły nowe możliwości w zakresie efektywnego leczenia. Jednakże, aby zwiększyć szanse na wyleczenie, istotne jest wczesne wykrycie choroby. Badanie dermatoskopowe, będące metodą nieinwazyjną, umożliwia diagnozowanie nawet najmniejszych zmian na skórze, które mogą wymagać interwencji.

Chcemy podkreślić, że ryzyko zachorowania na nowotwory skóry dotyczy nas wszystkich, ze względu na liczne czynniki ryzyka. Opracowaliśmy również różnorodne materiały edukacyjne, w tym plakaty i infografiki, które mają na celu zwiększenie świadomości o czerniaku i profilaktyce nowotworów skóry w różnych grupach społecznych.

Jak Możesz Wspierać #nawlasnejskorze?

Nasze działania zyskały wsparcie od renomowanych instytucji i organizacji, w tym Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Fundacji Rakiety, Fundacji Życie z Rakiem, Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, Łódzkiej Fundacji Kocham Życie, Drużyny Szpiku oraz Warszawskiego Towarzystwa Psychoonkologii.

  • Podziel się Informacją: Rozpowszechnianie wiedzy wśród rodziny, przyjaciół i na mediach społecznościowych ma ogromne znaczenie.
  • Uczestnicz w Wydarzeniach: Bądź aktywnym uczestnikiem naszych wydarzeń edukacyjnych.
  • Bądź Świadomy: Regularnie kontroluj swoją skórę i w przypadku wątpliwości, zbadaj swoje wszystkie znamiona.
Pozwól nam zbadać Twoje Znamiona

Zobacz również:

Pozwól nam zbadać Twoje Znamiona

Kampania #nawlasnejskorze jest naszym zaangażowaniem w walkę z czerniakiem. Każda osoba, która dowiaduje się o istotności profilaktyki i badań, przyczynia się do ratowania życia. Zapraszamy do udziału i wsparcia naszych działań!

twojeznamiona.pl © 2015-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.