O nas

Nasza misja

Naszą misją jest wyeliminowanie nowotworów skóry z życia milionów Polaków.

Co roku obserwujemy stały i dynamiczny wzrost zachorowań na czerniaka skóry. W ciągu ostatnich 30 lat ich liczba wzrosła niemal trzykrotnie. W Polsce odnotowujemy około 2500-3000 nowych przypadków tego nowotworu rocznie. Niestety z powodu braku ogólnodostępnego publicznego programu profilaktyki czerniaka, około 40% pacjentów umiera z powodu zbyt późnego rozpoznania choroby.

Mając do dyspozycji prostą, szybką i sprawdzoną metodę diagnostyczną, jaką jest badanie dermatoskopowe, jesteśmy w stanie zmienić te przerażające statystyki.

Wiemy dokładnie jak wiele potrafi odebrać choroba nowotworowa, dlatego wspólnie z wieloma specjalistami różnych dziedzin z całego kraju stawiamy czoła wyzwaniu i stajemy do walki z rakiem.

Wierzymy, że razem zmniejszymy zachorowalność i umieralność z powodu nowotworów w Polsce.

Pomagamy również pacjentom ze zdiagnozowaną już chorobą nowotworową.

Współpracujemy z chirurgami i onkologami, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się leczeniem pacjentów z nowotworami skóry, w tym czerniaka, zapewniając naszym pacjentom profesjonalną opiekę zarówno na etapie diagnostyki jak i leczenia choroby nowotworowej.

Pacjenci z rozpoznaną chorobą nowotworową mogą zaczerpnąć konsultacji specjalistów zarówno w naszymm ośrodku stacjonarnym, jak również poprzez wideo konsultacje online.

W naszych ośrodkach stacjonarnych wykorzystujemy najwyższej klasy urządzenia medyczne w tym cyfrowe wideodermatoskopy, umożliwiające mapowanie ciała oraz skrupulatną archiwizację danych pacjenta.

Ogólnopolskie Centrum Badania Znamion

Nasze liczne ośrodki tworzą kompleksowe ogólnopolskie centrum diagnostyki znamion barwnikowych.

Jesteśmy ukierunkowani na diagnostykę zmian skórnych w zakresie profesjonalnych badań wideodermatoskopowych całego ciała.

Stworzyliśmy miejsca, w których pacjent ma nie tylko możliwość uzyskania profesjonalnej diagnozy lekarskiej, ale dzięki współpracy z doświadczoną kadrą chirurgiczną może także usunąć niepokojące znamię metodą dostosowaną do jego potrzeb.

Nasi pacjenci otrzymują usługę kompleksową od momentu postawienia diagnozy, do zakończenia procesu terapeutycznego.

Oferujemy pacjentom z postawionym rozpoznaniem nowotowru konsultacje z naszymi doświadczonymi onkologami, którzy na co dzień zajmują się leczeniem czerniaka i innych nowotworów skóry.

Lekarze z naszych ośrodków mają, w razie potrzeby, możliwość dokonania zdalnej konsultacji między sobą. Daje to niespotykaną możliwość ciągłego podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług, które bezpośrednio przekładają się na zdrowie naszych Pacjentów.

Nasz zespół

Łukasz Galus

Łukasz Galus

specjalista onkologii klinicznej

Poznań

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Jest specjalistą w dziedzinie onkologii klinicznej. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Oddziale Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej oraz w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Członek PTOK (Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej) oraz ESMO (European Society of Medical Oncology). Autor publikacji w czasopismach naukowych. Bierze udział w wielu badaniach klinicznych (próbach eksperymentalnych) oceniających nowe leki stosowane u chorych na nowotwory złośliwe.

Jego zainteresowania i główny zakres działalności klinicznej obejmuje pacjentów cierpiących z powodu nowotworów skóry w szczególności czerniaka. Strefa zainteresowań naukowych obejmuje nowe strategie leczenia systemowego w tym immunoterapię nowotworów i możliwości jej wykorzystania w praktyce leczniczej. Rolą onkologa klinicznego jest integracja wszystkich metod leczenia przeciwnowotworowego - planowanie i koordynacja leczenia chirurgicznego, radioterapii i terapii systemowej dlatego onkolog pełni kluczową rolę w procesie diagnostyczno-terapeutycznym pacjenta z chorobą nowotworową.

Anna Słomiak-Wąsik

Anna Słomiak-Wąsik

specjalizuje się w dermatologii i wenerologii

Poznań

Autorka publikacji naukowych z zakresu dermatologii i chorób wewnetrznych. Doktorant Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, na którym ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w ramach specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Academy of Dermatology and Venerology, International Dermoscopy Society. W swojej pracy klinicznej i naukowej sięga po najnowsze doniesienia, uczestniczy także w licznych konferencjach, szkoleniach i kursach poświęconych nowotworom skóry.

Katarzyna Kałuc-Zioło

Katarzyna Kałuc-Zioło

specjalizuje się w dermatologii i wenerologii

Szczecin

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2015r. uzyskała tytuł lekarza medycyny. Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z Dermatologii i Wenerologii w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych w Policach. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Ponadto absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie.

Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach w zakresie dermatologii, dermoskopii oraz medycyny estetycznej. Autorka wystąpień z dermatologii na konferencjach krajowych. Szczególne zainteresowania ukierunkowane na dermoskopię. Zawsze zaangażowana w swoją pracę, szczególnie z dziećmi.

Anna Kopczyńska

Anna Kopczyńska

specjalista onkologii klinicznej

Poznań

Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w ramach specjalizacji z onkologii klinicznej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze doniesienia naukowe, uczestniczy w konferencjach i szkoleniach poświęconych między innymi nowotworom skóry. Posiada doświadczenie w ocenie dermatoskopowej znamion. Uczestniczy w profilaktycznych akcjach społecznych w kierunku czerniaka skóry.

Agnieszka Czyżewska

Agnieszka Czyżewska

specjalista onkologii klinicznej

Poznań

Ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Wielkopolskim Centrum Onkologii w ramach specjalizacji z onkologii klinicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

Czynnie uczestniczy w wideodermatoskopowych, profilaktycznych akcjach społecznych. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze doniesienia naukowe, uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach poświęconych nowotworom skóry. Posiada doświadczenie w ocenie dermatoksopowej znamion.

Iwona Bielawska-Wierzbińska

Iwona Bielawska-Wierzbińska

specjalista dermatologii i wenerologii

Szczecin

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tytuł specjalisty w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii uzyskała w 2017r. po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. Prof. Tadeusza Sokołowskiego w Szczecinie. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Dermato-onkologii.

Od początku kariery zawodowej swoje zainteresowania kierowała ku dermatoskopii. W 2013 r. odbyła staż w ramach Oddziału Nowotworów Skóry Szpitala S. Maria Nuova, Reggio Emilia we Włoszech, gdzie nabywała doświadczenia w zakresie dermatoskopii pod okiem jednych z najwybitniejszych międzynarodowych specjalistów tej dziedziny dermatologii.

Łukasz Urbański

Łukasz Urbański

specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej

Poznań

Absolwent Uniwersytetu Medycznego imienia Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizację z chirurgii ogólnej odbywał w Szpitalu Miejskim imienia Franciszka Raszei oraz w Szpitalu w Obornikach Wielkopolskich. Obecnie pracuje na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

W swojej codziennej praktyce zajmuje się chirurgią stanów chorobowych, takich jak: nowotwory skóry, w tym czerniak - z identyfikacją węzła wartownika, nowotwory gruczołu piersiowego, choroby układu chłonnego - diagnostyczne pobranie węzłów chłonnych, nowotwory tarczycy, nowotwory jelita grubego i odbytnicy oraz nowotwory tkanek miękkich.

Pomimo uzyskania dwóch specjalizacji stale podnosi swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w konferencjach i warsztatach. Szczególnie interesuje się diagnostyką nowotworów skóry, w tym czerniaka, chirurgią onkoplastyczną i rekonstrukcyjną oraz chirurgią minimalnie inwazyjną.

Bartosz Woźniak

Bartosz Woźniak

specjalizuje się w dermatologii i wenerologii

Wrocław

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego uzyskując najwyższy wynik Lekarskiego Egzaminu Końcowego wśród jego studentów. Od początku kontaktu z Dermatologią zainteresował się metodami obrazowymi w tej dziedzinie, a zwłaszcza dermatoskopią oraz trychoskopią. Stale poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie biorąc udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach, a także studiując pozycje naukowe polskie i zagraniczne. Uważa videodermatoskopię za nieocenioną pomoc w diagnostyce zmian skórnych, która może uratować niejednemu pacjentowi zdrowie, a nawet życie! Jego celem zawodowym jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki związanej z nowotworami skóry, począwszy od rozpoznania przez estetyczne ich usunięcie, a kończąc na długoterminowej ich obserwacji.

Agnieszka Kopeć

Agnieszka Kopeć

specjalizuje się w dermatologii i wenerologii

Poznań

Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie pracuje w Katedrze i Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności oraz doświadczenie ciągle poszerza uczestnicząc w licznych konferencjach, kursach oraz warsztatach. Poza diagnostyką znamion barwnikowych zajmuje się między innymi diagnostyką i leczeniem takich chorób, jak: trądzik, łuszczyca, łupież pstry, AZS, grzybica, wypadanie włosów, zapalenie mieszka włosowego, łojotokowe zapalenie skóry, zmiany alergiczne skóry, wypryski skóry, choroby bakteryjne skóry, choroby przenoszone drogą płciową, półpasiec, opryszczka, choroby błon śluzowych, fotodermatozy, pokrzywka, owrzodzenia.

Bożena Racławska

Bożena Racławska

specjalista dermatologii i wenerologii

Wrocław

Absolwentka Wydziału Lekarskiego we Wrocławiu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Dermatoscopy Society. Swoje doświadczenie zbierała pracując w Polsce i za granicą. Brała udział w badaniach naukowych nad nowymi preparatami w zakresie dermatologii estetycznej prowadzonymi w Niemczech. Prowadziła przez kilka lat Poradnię Chorób Włosów w ramach Wojewódzkiej Poradni Skórno-Wenerologicznej. Autorka wielu publikacji w czasopiśmie „Wiadomości Dermatologiczne”. Szczególne zainteresowania zawodowe to badania dermatoskopowa, diagnostyka zmian skórnych u dzieci, choroby włosów, trądzik oraz choroby alergiczne skóry.

Natalia Pisz

Natalia Pisz

specjalista medycyny rodzinnej

Poznań

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od 2016 roku specjalista Medycyny Rodzinnej. Regularnie wykonuje przesiewowe badania dermatoskopowe u pacjentów swojej praktyki. Obecnie szkoli się również z zakresu laseroterapii. Od 4 lat zajmuje się także diagnostyką i leczeniem schorzeń układu ruchu. Cały czas doskonali swoje umiejętności.

Małgorzata Dyczek

Małgorzata Dyczek

specjalista dermatologii i wenerologii

Kraków

Absolwentka Collegium Medicum UJ. Wieloletnia praktyka lekarska w poradni przyszpitalnej, wcześniej również w oddziale dermatologicznym. W okresie 2015-2018 konsultacje w ZOL-u . Konsultuje zarówno dorosłych jak i dzieci. Ciągle dokształca się w ramach szkoleń i konferencji dermatologicznych o zróżnicowanym charakterze. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Prowadzi badania kliniczne w charakterze głównego badacza jak i współbadacza.

Beata Szymańska

Beata Szymańska-Białek

specjalista dermatologii i wenerologii

Szczecin

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademi Medycznej w Szczecinie. Od 1999 r. specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii, a od 2011 r. specjalista w dziedzinie medycyny paliatywnej. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych w zakresie dermatologii i dermoskopii. Pracuje w Poradni Dermatologii Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, gdzie na co dzień zajmuje się dermatoskopowym badaniem znamion i nowotworów skóry.

Sylwia Andrzejewska

Sylwia Andrzejewska

Doradca Pacjenta

Zajmuje się telefoniczną obsługą pacjentów - zapisywaniem na wizyty, udzielaniem informacji dotyczących oferty, przyjmowaniem wszelkich zgłoszeń, udzielaniem pomocy w rozwiązywaniu problemów i informowaniem o przebiegu podjętych działań.

W wolnym czasie chętnie korzysta z różnego typu aktywności - od spacerów, jazdy rowerem, jogi, zumby, po jazdę na nartach. Znajduje również czas na rozwijanie swoich pasji, czytanie książek, dokształcanie się poprzez udział w kursach - obecnie z zakresu administracji, prowadzenia sekretariatu oraz rejestracji.

Oto nasz zgrany zespół.

Zobacz z czym walczymy.

Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie potrzeba walki z najbardziej złośliwym rakiem skóry jakim jest czerniak. Poznaj bliżej naszego wspólnego wroga.
Z czym walczymy